$
אינטרנט

גולשי טוויטר כועסים על ישראל

הנושא "ישראל שונאת" נהפך לפופולרי במיוחד היום ברשת החברתית, שני רק לג'סטין ביבר, ומשמש להעלאת שלל טענות נגד המדינה. יש גם מי שמנסים להגן על ישראל - וגם כמה בדיחות טובות

כלכליסט 14:0505.12.11
רשימת הטרנדים החמים בטוויטר לרוב נראית אותו הדבר: הזמר ג'סטין ביבר יככב במקום הראשון, ואחריו אולי אירוע בינלאומי שקורה בזה הרגע, או תלונות על היום הראשון בשבוע העבודה. אבל היום הופיע נושא טרנדי שונה מהרגיל - "ישראל שונאת". חיפוש אחרי ההאשתג israelhates# בטוויטר מוביל לאלפי תוצאות שמתעדכנות מדי דקה, ולפי האתר Tagdef, ברשימת הנושאים החמים היומית ההאשתג מופיע במקום השני (אחרי ביבר, כמובן).

 

לא ברור מי התחיל את הדיונים בנושא, אבל הם צברו תאוצה בשעות האחרונות. פעילי זכויות אדם ופעילים פרו-פלסטינים מחו"ל משתמשים בנושא כדי לעסוק בסכסוך הישראלי-פלסטיני, וגולשים ממדינות ערב מעבירים דרכו את טענותיהם. "ישראל שונאת חופש ודמוקרטיה", כתב סטודנט באוניברסיטת קהיר. "ישראל שונאת תמימות ילדים" כתב אחר.

 

ציוצים נגד ישראל בטוויטר ציוצים נגד ישראל בטוויטר צילום מסך: Twitter

 

גם פעילי שמאל ישראלים עוסקים בנושא, ומעדיפים לדבר על גל החקיקה ששוטף את הכנסת לאחרונה. "ישראל שונאת גם יהודים כמוני" כתב אחד מהם. שיטוט היום ברשת החברתית מעלה את החשש שמא מישהו הכריז על יום הקובלנות כלפי מדינת ישראל, ושכח לשתף את הממשלה.

 

גם משתמשים שנלחמים על ההסברה הישראלית מצטרפים, כמובן, לדיונים. "אני אוהבת את ישראל, בואו לבקר ותתאהבו כמוני" כתבה מישהי תחת ההאשתג. אחרים מנסים להסיט את הזרקור למקומות אחרים: "מדוע מדברים על כך ש'ישראל שונאת', ולא על סוריה שרוצחת המונים מבני עמה?" נכתב בציוץ אחד. "ישראל שונאת את העובדה שבסוריה הומוסקסואליות היא בלתי חוקית", נכתב באחר.

 

וגם כשמדובר בתופעת רשת מהסוג הזה, אי אפשר בלי כמה בדיחות טובות. משתמש אחד כתב "ישראל שונאת בייקון", ואילו הישראלי אורי כץ חושב שישראל שונאת "Racists. And racing. For the same reason, we can't run fast". גורי אלפי, שגם הוא ניכנס לגוב האריות, התחנן: "אל תאשימו את ישראל בכל צרות העולם. אל תשכחו את קנדה!".

 

לכתבה באנגלית לחץ כאן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x