$
התעשייה

AOL סוגרת את פעילות ידע בישראל

החלטתה של הענקית האמריקאית לזנוח את תוכן הגולשים משפיעה גם על הפעילות בארץ. AOL מעסיקה עובדים ספורים במסגרת ידע

אסף גלעד 18:1528.11.11

ענקית התוכן האמריקאית AOL מקצצת בפעילותה בישראל, ומקצצת משמעותית את פעילות ידע (Yedda), שאותה רכשה תמורת 12 מיליון דולר בשנת 2007 - כך עדכנה חברת המחקר IVC הסוקרת את ענף ההייטק בישראל.

 

החברה העסיקה בשיאה 20 עובדים בישראל, אך כיום היא מעסיקה עובדים ספורים בלבד.

בשבועות האחרונים ערכה AOL סבב קיצוצים בפעילות ידע, וככל הנראה קו פיתוח המוצר שלה, אתר השאלות והתשובות AOL Answers, עומד לקראת סגירה.

 

המהלך נובע מהחלטת AOL להימנע מעיסוק בתוכן גולשים ולהתמקד במקום זאת בתכנים בעלי רמת הפקה גבוהה - כתובים או מצולמים. AOL ממשיכה להחזיק בישראל את מרכז הפיתוח של 5min, שמובילה את פעילות הוידיאו של הקבוצה כולה. 5min מעסיקה בישראל כ-60 עובדים, וחברת רלג'נס, גם היא רכישת עבר של AOL, ממשיכה להעסיק בישראל מספר מהנדסי פיתוח.

 

מרועי אורון, מנהל הפעילות של הענקית האמריקאית בישראל, נמסר כי "מנכ"ל AOL טים ארמסטרונג מייחס חשיבות גבוהה לפעילות החברה בישראל. אני צופה גידול ופיתוח של הפעילות שלנו פה גם בנפח וגם בתחומי הפעילות. השינויים בקשר ל-Yedda הולכים בד בבד עם אסטרטגיית AOL של התמקדות בתכני פרימיום".

 

"גם אם Yedda כבר אינה משמעותית עבור AOL, היא הפכה לאבן דרך בתולדות ההייטק הישראלי", אומר גורם בשוק. "מתוך 20 העובדים שלה, שבעה הקימו חברות סטארט-אפ צעירות - כולן בשלבים הראשונים לחייהן. מייסדי החברה, יניב גולן ואביחי ניסנבאום, הקימו את קרן ההשקעות Lool המשקיעה בחברות סטארט-אפ קטנות".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x