שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

בית הקברות של גוגל: תסגור גם את מיזם האנרגיה המתחדשת

הודיעה על נטישת שבעה פרויקטים, בהם המחקר השאפתני בתחום האנרגיה והאנציקלופדיה Knol שנועדה להתחרות בוויקיפדיה. גוגל וייב ייסגר סופית

עומר כביר 12:2723.11.11
גוגל הודיעה הלילה (ד') על סגירתם הסופית של שורת שירותים שלא זכו להצלחה. השירותים עוסקים בשורה של תחומים: החל מפרויקט הידע Knol, שנועד להתחרות בוויקיפדיה, ועד לפרויקט מחקר בתחום האנרגיה המתחדשת.

 

מדובר בהליך אופייני לרבים מהשירותים של גוגל: השקה ברעש גדול שמייצרת עניין תקשורתי רב, ולאחר מכן גסיסה איטית עד ההחלטה הסופית על סגירתם. כעת הגיע תורם של שורת שירותים נוספת להיגאל מייסוריהם.

 

אחד מהשירותים הבולטים שייסגרו הוא Google Wave, הניסיון הנועז של גוגל להמציא מחדש את האימייל כשילוב בין רשת חברתית לתוכנת מסרים מיידיים. מאז השקתו המתוקשרת באביב 2009 מספר המשתמשים בשירות צנח משמעותית, וכיום הוא שואף לאפס. לפני כשנה הודיעה גוגל שהיא מפסיקה לפתח אותו, אך השירות המשיך להתקיים. כעת היא מודיעה על סגירתו המלאה באפריל הקרוב.

 

 

Knol, שהושק ב-2007, היה אחד הפרויקטים המתוקשרים של גוגל, וכמה פרשנים אף מיהרו לתהות האם הוא מבשר על סופה של ויקיפדיה. בפרויקט זה, בדומה לוויקיפדיה, יכול היה כל אדם לכתוב מאמר אנציקלופדי בנושא כלשהו. ואולם, בניגוד לוויקיפדיה המאמרים לא היו פתוחים לעריכה חופשית, אלא נשלטו על ידי מחברם המקורי.

 

בגוגל קיוו שכותבים בעלי שם ייצרו מאמרים שייהנו מרמות דיוק ואמינות גבוהות יחסית. במקום זאת הצטרפו לשירות לא מעט כותבים סהרוריים, וחוסר הפיקוח הפך את Knol לבית קברות למאמרים יחצניים ושיווקיים. עכשיו יילך גם Knol זה לבית הקברות של השירותים הכושלים של גוגל. לוויקיפדיה שלום, ובימים אלה היא עורכת את מסע ההתרמה השנתי שלה.

 

פרויקט שאפתני במיוחד שמגיע גם הוא לקיצו הוא המחקר של גוגל בתחום האנרגיה המתחדשת (RE<C) - יוזמה שנועדה ליצור מקור אנרגיה חלופי שיהיה זול ונקי יותר מפחם. לדברי גוגל, היא הגיעה למסקנה כי חברות אחרות נמצאות בעמדה טובה יותר ממנה על מנת לקדם את המחקר בתחום לשלב הבא. עם זאת, ענקית הטכנולוגיה הבהירה כי היא תמשיך במאמציה לייעל את צריכת האנרגיה של מרכזי המחשוב שלה, וכן תשקיע 850 מיליון דולר בטכנולוגיות אנרגיה מתחדשת. 

 

בנוסף נסגרו כמה שירותים חברתיים שמעולם לא זכו לתשומת לב ניכרת, ואשר כעת עם השקת גוגל+ אין בהם צורך. פרויקט Google Gears, שנועד לאפשר עבודה לא מקוונת מול שירותי רשת, ייסגר גם הוא לאחר שהפך למיותר בעקבות ההתפתחויות ביישום תקן HTML5.

 

השירותים שנסגרו מצטרפים לשירותם אחרים שגוגל הודיעה על סגירתם מאז ספטמבר, ובהם גוגל באזז, גוגל דסקטופ, כפיל הטוויטר האלמוני Jaiku וגוגל Notebook. בכיר במיקרוסופט תקף לאחרונה את גוגל על רקע השקתם ועצירתם התכופה של מיזמים שונים, ואמר כי היא "מפחידה" את הגולשים והמשקיעים.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x