$
פטנטים וקניין רוחני

הערכות: המחסור העולמי בכוננים קשיחים יפגע במכירות המחשבים

מחירם של הכוננים זינק בעד 180% בעקבות השטפונות בתאילנד, ולדברי האנליסטים הדבר צפוי לצמצם את מכירות המחשבים ברבעון הרביעי

יוסי גורביץ 09:5907.11.11

שטפונות הענק שפקדו את תאילנד בחודש שעבר פגעו בשורה של מפעלים ליצור כוננים קשיחים, דבר שהוביל לזינוק במחיריהם. לפי הערכות אנליסטים, הדבר צפוי לפגוע בהיקף מכירות המחשבים הגלובליות ברבעון האחרון של 2011. תקופה זו, הכוללת את עונת החגים הנוצרית, נחשבת באופן מסורתי לכזו שבה

נרכשים מוצרי אלקטרוניקה רבים.

 

האנליסטים של בנק ההשקעות ברקליס קפיטל מעריכים כעת כי היקף המכירות ברבעון הבא יהיה גבוה רק ב-4.3% ביחס לתקופה המקבילה ב-2010, ולא ב-7.2% כפי שהעריכו עד כה, וזאת כתוצאה ישירה מהשטפונות.

 

בברקליס חתכו בהתאם גם את התחזית הכלל-שנתית שלהם לצמיחת מכירות המחשבים מ-4.4% ל-3.4%. אחד האנליסטים של החברה, קירק יאנג, אמר הלילה (ב') לאתר Cnet שסביר שהירידה במכירות תימשך לפחות עד סוף הרבעון הראשון של 2012, כשהמפעלים בתאילנד יחזרו לתפוקה רגילה.

 

הבלוג Zorinaq מציין כי בין 15 ל-21 באוקטובר הוצפו שלושה פארקים תעשייתיים בתאילנד: באנג פא-אין, נאוונאקורן – הפארק התעשייתי הגדול ביותר במדינה – ובאנגקאדי. כל המפעלים לייצור כוננים קשיחים של ווסטרן דיגיטל וטושיבה היו ממוקמים בשלושת הפארקים הללו, וכולם הוצאו מכלל פעולה.

 

הוא מדווח עוד כי בחודש האחרון עלה מחירו של כונן קשיח בנפח טרה-בייט מ-50 דולר ל-140, זינוק של כ-180%. מחיר כונן קשיח בנפח 1.5 טרה-בייט עלה מ-47 דולר לטרה-בייט ל-93 דולר לטרה-בייט (עליה של כמעט 100%), ומחיר כונן בנפח שני טרה-בייט זינק בכ-80%.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x