$
אינטרנט

בדרך לארץ? נטפליקס מבקשת לרשום את הסימן המסחרי שלה בישראל

החברה שמאחורי שירות הזרמת הסרטים, שזכה לפופולריות רבה בארה"ב, דורשת מתפוז לבטל את הסימן המסחרי על אתר הווידיאו FLIX. עם זאת, חברות כמו אמזון נקטו בעבר צעדי רישום בישראל - מבלי שהחלו לפעול בה

עומר כביר 13:3701.11.11

נטפליקס בדרך לישראל? שירות הזרמת הסרטים (סטרימינג) הפופולרי ביקש מהפורטל "תפוז אנשים" לבטל את הסימן המסחרי פליקס (FLIX), המיועד לאתר שיתוף הווידיאו דמוי היוטיוב שמפעיל הפורטל מאז 2006.

 

לפי מסמך שהגישה תפוז אנשים לרשות לניירות ערך, אתמול (ב') פנתה אליה נטפליקס

בבקשה לבטל את הסימן המסחרי פליקס. מהבקשה עולה שנטפליקס הגישה בקשה לרשום את הסימן המסחרי שלה בישראל.

 

הבקשה, מצד חברה שכיום אין לה נוכחות בשוק המקומי, מרמזת על אפשרות שהשירות הפופולרי מתכנן להיכנס לישראל. ואולם, ייתכן שהחברה רק מבקשת להגן על הסימן המסחרי שלה לקראת אפשרות של כניסה עתידית. אמזון, לדוגמה, רשמה כבר לפני יותר מעשור את הכתובת amazon.co.il, אך מעולם לא פתחה אתר מקומי בכתובת זו.

 

"הבקשה מתבססת על טענת המבקשת (נטפליקס; ע"כ) שלפיה היא עושה שימוש בשם נטפליקס ברחבי העולם מאז שנת 1997, ושעוד בטרם רשמה החברה (תפוז אנשים) את הסימן הרשום (פליקס), נטפליקס היה כבר 'סימן מוכר היטב' בעולם ובישראל בתחום אספקת תכנים במדיה דיגיטלית ועל כן לא היה מקום לרשום את הסימן הרשום מלכתחילה", נכתב במסמך.

 

"עוד טוענת המבקשת שברישום ובשימוש בסימן הרשום, אשר הינו דומה לנטפליקס מבקשת החברה להטעות את ציבור הגולשים וליהנות שלא כדין מהמוניטין שצבר הסימן בתחום אספקת מדיה דיגיטלית", נאמר עוד. עם זאת, יש לציין כי נטפליקס החלה להציע שירותי סטרימינג רק בינואר 2007, בעוד שפליקס הוקמה עוד לפני כן.

 

נטפליקס החלה את דרכה ב-1997 כשירות מקוון להשכרת סרטי DVD פיזיים, שנשלחו ללקוחות בדואר, ועשור לאחר מכן החלה להציע גם שירות סטרימינג VOD בתשלום של סדרות וסרטים. שני השירותים היו זמינים במשך זמן רב רק בצפון אמריקה, ואולם הקיץ הודיעה החברה על כניסת שירות הסטרימינג לשוק האירופי מ-2012, וכן על כך שתיכנס לכל מדינות דרום אמריקה עוד השנה. במקביל, השיקה נטפליקס את שירות הסטרימינג שלה גם בקריביים ובמקסיקו.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x