שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מוסף מובייל 2012

"ישראל היא מדינה של חדשנות נפלאה"

רוברט מרכוס, יו"ר ומנכ"ל QuantumWave Capital, בוועידת המובייל של כלכליסט: "צריך שמישהו יפגין מנהיגות בתחום. ישראל יכולה להוביל את הגל הבא של החדשנות"

כתב כלכליסט 11:2527.10.11

"יש פה כ"כ הרבה אנשים שבאו הבוקר, זה יכול היה להיות אירוע בפריז או פאלו אלטו, אותה אווירה ודינמיקה. אנחנו בתקופה של שינוי דרמטי. תראו את המספרים – את ההתקדמות בתקופה כזו קצרה, בהאחדת האינטרנט עם הסלולר", כך אמר היום (ה') רוברט מרכוס, יו"ר ומנכ"ל QuantumWave Capital, בוועידת המובייל של כלכליסט.

 

"אנחנו בתקופה של הגל החמישי של המחשוב . בכל גל, שנמשך כ-10 שנים, הייתה עלייה משמעותית בחדשנות, בהשקעה, שינוי טכנולוגי. בשנות ה-60 זה היה המיינפריים. נמכרו מיליון יחידות. כיום כולם פועלים במובייל ונמכרים מיליארדי יחידות – טאבלטים, טלפונים וכו'. האייפון לא היה מצליח בלי האייפוד, שממנו אפל למדה הרבה דברים על ההעדפות של הצרכנים. החדשנות של האייפוד עברה לאייפון, ומשם לטאבלט. טכנולוגיה היא אבולוציונית, אפילו שנראה שהיא פועלת במהפכות".

 

"תחום ההתמקדות שלי הוא האינטרנט במובייל. אנו חיים בעידן מקושר. אנחנו בשוק כמעט עולמי בסלולר – כמעט 6 מיליארד אנשים מחוברים לסלולר. העולם מתחבר. רוב העולם מתחבר לאינטרנט דרך המובייל. בעולם השלישי הרוב מתחברים רק דרך המובייל. מנקודת מבט מסחרית, התחום גדל מהר יותר מאשר כל אחד מהדורות הקודמים. כיום קנה המידה עצום".

 

"אני צופה שהכנסות המובייל העולמיות יגיעו לטריליון דולר", אמר.

 

"החברה שמוביל את המהפכה הבאה יכולה להיות ישראלית"

 

"כל התעשיות עוברות למובייל ויש שיבושים – אנשים צריכים להסתגל מהר. אם בוחנים את כל אחד מגלי המחשוב, החברה שהובילה גל אחד לא מובילה את הגל הבא. האם גוגל תוביל בעתיד? האם החברה המובילה הבאה תהיה ישראלית?"

 

מרכוס בוועידת המובייל. "ישראל היא מדינה של חדשנות נפלאה" מרכוס בוועידת המובייל. "ישראל היא מדינה של חדשנות נפלאה" צילום: אוראל כהן

 

"ישראל היא מקום נפלא לחדשנות. יש הרבה חממות טכנולוגיות בעולם, לא רק בעמק הסיליקון. ישראל היא הזדמנות נהדרת למנהיגות. הוזמנתי לכנס דומה וקטן יותר בסן פרנסיסקו. זו הייתה חוויה נפלאה, שילוב של אנשים מחברות גדולות ומסטארט-אפים קטנים. המומחים שהתכנסו היו קצת מבולבלים. צריך שמישהו יכנס ויפגין מנהיגות".

 

"ישראל היא מדינה של חדשנות נפלאה, העזה. הזדמנויות נפלאות. חברות קטנות חזקות בהרבה מחברות גדולות.כמה מהחברות הגדולות והחזקות בעולם מעסיקות אלפי אנשים,אך לא מספיקות לחדש מספיק מהר. אם אתם קטנים וזריזים, אתם יכולים לפעול ביעילות ובזול".

 

"זו תקופת הזדמנות נהדרת לישראל. אין מנהיגה בתחום הזה. אחרי עמק הסיליקון נמצאת ישראל. זה מרכז הטכנולוגיה היחיד שקרוב ב-DNA ובכוח הסוס שלו לעמק הסיליקון. זו הזדמנות גדולה לראות משהו קורה בישראל. הייתי רוצה לראות התערבות ממשלתית.. אפשר לייצא טכנולוגיה. ישראל יכולה להפוך לחממה של טכנולוגיה. עצים גדלו פה פעם במדבר,יש סוג נוסף של עצים שאפשר לגדל פה. אפשר למכור לקבוצה גדולה של קונים.

זה החזון שלי לישראל".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x