שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מוסף מובייל 2012

גיל שרון: "לא צריך להתאבל על הכנסות שנעלמות, אלא לאתר את ההזדמנות הבאה"

מנכ"ל פלאפון בוועידת המובייל של כלכליסט: "העולם משווע לעוד קצב באינטרנט הסלולרי, יש עודף ביקוש - וכאן טמונה ההזדמנות העסקית העצומה"

אסף גילעם 10:5227.10.11
"אין צורך להתאבל על הכנסות שנעלמות, אלא לנסות לאתר את ההזדמנות הבאה - שהיא כיום האינטרנט הסלולרי". כך אמר היום (ה') גיל שרון, מנכ"ל פלאפון, בוועידת המובייל של כלכליסט ומכון הייצוא.

 

שרון הציג את המהפכה שעובר האינטרנט הסלולרי, המציג צמיחה בכמות החיבורים המכשירים לאינטרנט. "אפשר לומר שרק בשנתיים האחרונות נעשה שימוש אמיתי באינטרנט הסלולרי, למרות שהוא נמצא כאן כבר עשור". שרון הדגיש את האייפון כזה שעשה שינוי בחוויית המשתמש החיובית. "כעת", מציין שרון, "הווידאו מהווה את השימוש המשמעותי ביותר בשוק הסלולרי, מה שהופך את המכשיר הטלפון עצמו למשמעותי יותר".

 


 

שרון הציג את התהליכים העיקריים שאנו רואים – גידול בשימוש בסמארטפונים, שדוחף לצרוך ברוחב פס גדול יותר. כל אלו מעודדים פיתוח אפליקציות חדשות, שבתורן מעודדות את השימוש בסמארטפונים. "העולם משווע לעוד קצב", אמר שרון. "יש עודף ביקוש על היצע. קשה למפעילים לייצר מספיק דאטה. וזו ההזדמנות העסקית העצומה".

 

שרון הסביר עוד, כי אנחנו חווים טשטוש גבולות בין תעשיות, שימושים ופלטפורמות. "המערכות כבר מוכנות להתלכדות תפעולית – גם מבחינת התעשייה וגם המוצרים שדרכם הצרכנים מקבלים את השירות. הרגולטורים חייבים לאפשר להקים רשתות", הדגיש מנכ"ל פלאפון. "עליהם להבין שיש בעיית היצע וצריך לאפשר למפעילים לבנות יותר אתרים ויותר תשתיות – זה תפקידם".

 

עוד אמר שרון, כי "העידן הבא זה מכונות שמדברות עם מכונות, ה-M2M . "יש לנו דברים כאלה כבר היום – פתיחת שערים, טפטפות, צילומים וכו'. זה השלב הראשון". לדברי שרון, השלב המרתק שיביא את הזינוק בצמיחה הוא השלב שבו הרבה מכונות ידברו עם הרבה מכונות ללא התערבות אדם. "המכונית תודיע למזגן בבית שכדאי לו להידלק". כל המכונית באירופה מ-2015 יהיו מחוברות עם מודם מובנה. זה יוצר הזדמנות עצומה. בתקשורת, במכשירים באפליקציות ובתשתית".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x