$
אינטרנט

אסאנג' בלחץ: "אין כסף, וויקיליקס עלול להיסגר עד סוף השנה"

בהצהרה מטעם האתר נאמר כי הוא מפסיק לפרסם הדלפות לעת עתה, כיוון שהחרם מצד הבנקים וחברות האשראי משתק את הפעילות: "עלינו להתרכז בגיוס תרומות"

שי ענבל 16:2724.10.11

האם זהו סופו של ארגון וויקיליקס? לפי המייסד ג'וליאן אסאנג', אם מצבו הפיננסי לא ישתנה - אתר ההדלפות עלול להיסגר עוד בסוף השנה הנוכחית, כך מדווחת סוכנות הידיעות AP. "אם לא נצליח להסיר את המכשול, אנו פשוט ניאלץ להיסגר", נאמר בהצרה שפירסם היום (ב') האתר.

 

וויקיליקס

אחראית בין היתר לחשיפת מברקי מחלקת המדינה האמריקאית ושגרירויות ארה"ב בעולם, ולחשיפת מידע רב על המלחמות בעיראק ובאפגניסטן - מהלכים שעוררו זעם רב בבית הלבן. בעקבות המצוקה הפיננסית היא תפסיק לפי שעה לעסוק בפרסום הדלפות, על מנת להתרכז בגיוס כספים.

 

בארגון מסבירים כי המצב שאליו נקלע נובע מהעובדה שמגוון חברות מסחר, חברות אשראי ובנקים מחרימים אותו, ואינם מאפשרים לתורמים להעביר אליו כסף. בין החברות ניתן למנות את ויזה, אמזון, פייפאל, מאסטרכרד ו-Western Union. החרם החל לאחר פרסום מברקי מחלקת המדינה, בהדלפה שנחשבת לגדולה בהיסטוריה.

 

בוויקיליקס אומרים כי חרם החברות "הרעיב" את הארגון, שכמעט ואינו יכול לקבל כיום תרומות. ההצהרה שמסר מסתיימת במשפט: "על מנת לשרוד, עלינו להתרכז בגיוס תרומות מאסיבי, ולהשיב מלחמה נגד המשתתפות בחרם".

 

וויקיליקס מראה סימנים רבים של מצוקה בחודשים האחרונים - ולא רק בתחום הכספי. בין הבעיות ניתן לציין פרישה של חלק מחברי הקבוצה והקמת ארגון הדלפות מתחרה, בנימוק שאסאנג' נוהג כדיקטטור. אסאנג' עצמו מנהל בימים אלה מאבק משפטי אישי, כיוון שהוא מואשם באונס בשבדיה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x