$
מכשירים

לא מבזבזת זמן: סמסונג מנסה למנוע את מכירת האייפון החדש

יצרנית הגלקסי, הנמצאת בקרב משפטי מתמשך מול אפל, תפנה לבתי משפט באיטליה ובצרפת כדי שהאייפון 4S לא יימכר בשתי המדינות

שי ענבל 17:2705.10.11

חברת סמסונג, יצרנית מכשירי הגלקסי, תפנה לבתי משפט באיטליה ובצרפת כדי למנוע את מכירת האייפון 4S על ידי אפל ומפעילות הסלולר - כך הודיעה היום (ד') החברה באופן רשמי, באמצעות הבלוג העולמי שלה.

 

הטענה שעליה תתבסס סמסונג היא הפרת פטנטים בתחום התקשורת הסלולרית, טכנולוגיית

ה-CDMA והדור השלישי. "הטכנולוגיה שאפל משתמשת בה אפל היא חיונית לתפעול של רשתות סלולר, והפרת הפטנט חמורה מכדי כדי לעבור לסדר היום - לכן האייפון 4S צריך להיות אסור למכירה", מסרה החברה.

 

עוד נכתב כי "אפל ממשיכה להפר את זכויותינו ו'רוכבת' על הטכנולוגיה שלנו. אנו מאמינים שיש צורך בנקיטת הליכים כדי להגן על החזון והיצירתיות שלנו". סמסונג מתכננת להגיש תביעות במדינות נוספות בעתיד, לאחר שתבחן את הנושא.

 

המאבק המשפטי בין אפל וסמסונג החל באמצע חודש אפריל, כאשר אפל הגישה תביעה בארה"ב בדרישה למנוע מסמסונג להפיץ שם את סדרת הגלקסי. לטענת יצרנית האייפון והאייפד, מכשיריה של סמסונג הם העתקים של מוצריה.

 

מאז המלחמה המשפטית התחממה והפכה לכלל עולמית: כרגע מתנהלות יותר מ-25 תביעות שונות בין החברות, בתשע מדינות. סמסונג, המחזיקה בפטנטים רבים בתחום התקשורת הסלולרית, דרשה לראות כיצד ייראו הדגמים העתידיים של האייפון והאייפד, והצהירה לפני השקת האייפון 4S כי תנסה למנוע את מכירת הסמארטפון הבא של אפל בדרום קוריאה (אז ההערכה עוד היתה שמדובר יהיה באייפון 5).

 

אפל, מצדה, פועלת למניעת הפצת הטאבלטים של סמסונג באוסטרליה, ואילצה את סמסונג לדחות את השקתו של דגם גלקסי טאב חדש במדינה. קודם לכן פעלה אפל בזירה האירופית, ואף גרמה לסמסונג להסיר את אחד מדגמי הגלקסי טאב מתערוכת האלקטרוניקה IFA בברלין.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x