$
חדשות טכנולוגיה

גוגל רוצה "אפלסטור" משלה: פתחה חנות ראשונה בלונדון

התחרות בין ענקית החיפוש ואפל עולה שלב - גוגל עושה את הצעד הראשון ומקימה את "כרוםזון", דוכן שימכור נוטבוקים מבוססי כרום OS

הראל עילם 11:0801.10.11

במהלך סוף השבוע, גוגל פתחה את החנות הראשונה שלה מסביב לעולם. החנות, בשם "כרומזון", היא בעצם מתחם זמני וממותג בגודל 27 מ"ר בתוך חנות מחשבים גדולה יותר - PCworld, ברחוב טוטנהם קורט הסואן בלונדון. כרומזון תהיה פתוחה עד לסוף 2011. דוברת גוגל בבריטניה הודיעה בשבוע הבא גוגל

מתכוונת לפתוח מתחם דומה בחנות PCworld באסקס.

 

החנות-בתוך-חנות תמכור באופן בלעדי את הנוטבוקים הראשונים המבוססים על מערכת ההפעלה בענן כרום OS, או כרומבוקים. אנשי הצוות הם עובדי PCWorld שעברו תוכנית אימונים במשרדי גוגל. כרגע, רק דגם הכרומבוק של סמסונג נמכר בבריטניה, במחירים של 349 או 399 פאונד. מארק סלייטר, מנהל חברת דיקסון המחזיקה ב-PCWorld, אמר: "זהו המחשב הנייד החדשני ביותר בשוק וכקמעונאית המובילה בבריטניה אנו נרגשים שחנות הדגל שלנו תציג את הטכנולוגיה המהפכנית הזאת." 

 

חנות מסחרית וממותגת תוכל לעזור לכרומבוקים לחדור לתודעת הציבור - גוגל החלה להשיק את המכשירים הראשונים המבוססים על מערכת ההפעלה ביוני האחרון בארצות הברית, קנדה, בריטניה, צרפת והולנד. למרות שהיא לא דיווחה על נתוני מכירות, כרום OS לא הצליחה להכנס לשוק.

 

בנוסף, החנות תסייע לגוגל להתמודד מול אפל ומראה על שינוי תפיסתי עבור ענקית החיפוש.  גוגל תמיד דגלה בסחר מקוון ולא בחנויות פיזיות. כאשר השיקה את הטלפון החכם הראשון שלה, נקסוס, היא בחרה להפיץ אותו רק דרך האינטרנט ולא דרך חנויות או ספקיות סלולר. התוצאה הייתה כשלון מסחרי מהדהד.

 

פתיחת דוכן בתוך חנות קיימת מאפשר לגוגל ללמוד את העולם הקמעונאי וככל הנראה מסמן את כוונתה להשיק בעתיד רשת חנויות משלה. ראש מחלקת השיווק בגוגל בריטניה, ארווינד דסיקן, אמר: "זאת הכניסה הראשונה שלנו לקמעונאות. זה ערוץ חדש עבורנו והוא עדיין בשלבים מאוד, מאוד ראשוניים. זה משהו שנוכל לשחק איתו ולראות להיכן הוא מוביל". דסיקן הוסיף ש-80% מכל המחשבים הניידים עדיין נמכרים בחנויות, ואמר: "בדיעבד, מצאנו שכאשר אנשים זוכים לגעת ולהשתמש בכרומבוק הם מבינים יותר טוב מה ניסנו ליצור כאן".

 

מיקרוסופט, מתחרה נוספת של אפל שגם בחרה להכנס לתחום הקמעונאי, החזיקה ברשת של דוכנים בתוך חנויות סוני במשך שנים עד שהחלה לפתוח חנויות נפרדות וממותגות משלה לפני כשנתיים. יש לה כיום כ-11 סניפים ברחבי ארצות הברית וחלקם אף ממוקמים ישירות מול חנויות אפל מתחרות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x