$
חדשות טכנולוגיה

סמסונג בכיס של מיקרוסופט: תשלם על מכשירי אנדרואיד שתמכור

לאחר שחברת HTC התקפלה בפני דרישותיה של מיקרוסופט, חתמה סמסונג על עסקה שתאפשר לה להשתמש בפטנטים של ענקית התוכנה כדי להגן על עצמה מפני תביעות

הראל עילם 19:5028.09.11

סמסונג ומיקרוסופט חתמו היום (ד') על חוזה שיתוף פעולה בתחום הפטנטים במסגרתו החברה הדרום קוריאנית תשלם למיקרוסופט דמי זכיונות עם כל מכשיר אנדרואיד שתייצר. מבנה ההסכם דומה לזה שנחתם בין מיקרוסופט ובין HTC, לפיו החברה הטאיוואנית הסכימה לשלם למיקרוסופט סכום בסך של כמה

דולרים על כל מכשיר אנדרואיד.

 

מיקרוסופט הגדירה זאת כ"עסקת הפטנטים הגדולה ביותר שאי פעם חתמנו" - סמסונג היא יצרנית מכשירי האנדרואיד הגדולה בעולם. בנוסף ל-HTC, מיקרוסופט גם חתמה בעבר על הסכמים עם שבע יצרניות אנדרואיד קטנות יותר, ביניהן אייסר, אונקיו, ויוסוניק ואיטרוניקס. היצרנית המובילה היחידה שעדיין לא הגיע להסכם עם מיקרוסופט היא מוטורולה, שנרכשה לאחרונה על ידי גוגל.

 

הפרטים הפיננסיים של ההסכם אינם ידועים - ההערכות בתעשייה אומרות שהיצרניות משלמות למיקרוסופט סכום שנע בין 5 ל-15 דולר לכל טלפון חכם. בעבר סוכנות הידיעות רויטרס אף העריכה שמיקרוסופט מרוויחה יותר כסף כיום בצורה עקיפה ממערכת הפעלה אנדרואיד מאשר ממערכת ההפעלה שלה, ווינדוס 7 פון. יתכן ומיקרוסופט אף תרוויח כעת יותר מאנדרואיד מאשר גוגל עצמה.

 

ראש המחלקה המשפטית של מיקרוסופט, בראד סמית, אמר: "יחד עם הסכם הפטנטים שחתמנו עם HTC, הדבר אומר ששתי יצרניות האנדרואיד הגדולות בארצות הברית חתמו איתנו. שתי החברות האלו ביחד מייצגות למעלה ממחצית מכל מכשירי האנדרואיד הנמכרים בארה"ב".

 

סמסונג מצידה מקבלת חסינות מפני תביעות עתידיות מצד מיקרוסופט, יישוב הסכסוך המשפטי הקיים וכן אפשרות להשתמש במאגר הפטנטים של מיקרוסופט על מנת להגן על עצמה מתביעות חיצוניות, כגון המאבק הבינלאומי שלה כנגד אפל.

 

מספר רב של אנליסטים, כלכלנים ומומחים משפטיים ביקרו לאחרונה את המדיניות המשפטית האגרסיבית של אפל, שאינה מנסה להגיע לפשרה אלא במקום זאת מנסה לאסור את מכירתם של מכשירים מתחרים. בתגובה לכך, סמית הוסיף: "ההסכם הזה מראה מה אפשר להשיג כאשר חברות יושבות ומדברות על זכויות יוצרים בצורה אינטיליגנטית ועניינית".

 

עם זאת, ההסכם ללא ספק פוגע בכדאיות הכלכלית של מערכת ההפעלה הפתוחה של גוגל עבור יצרניות הסלולר. סמסונג נאלצה לחתום על ההסכם עם מיקרוסופט על מנת להגן על עצמה מפני אפל. מסיבה זו החברה הקוריאנית גם עובדת כעת על מנת להרחיב את התמיכה שלה במערכות הפעלה נוספות ואף הכריזה מוקדם יותר היום על שיתוף פעולה עם אינטל לפיתוח מערכת ההפעלה חדשה בשם טיזן. היא גם תמשיך לפתח מכשירים המבוססים על ווינדוס 7 פון.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x