$
הייטק והון סיכון

הגביע חוזר לישראל: הסטארט אפ שייקר זכה בתחרות של טק-קראנץ'

החברה, המפתחת אפליקציית פייסבוק המדמה פאב, זכתה גם ב-50 אלף דולר. ועל אילו חברות ישראליות היא גברה?

עומר כביר 06:5315.09.11

גביע הדיסראפט חוזר לישראל: הסטארט-אפ הישראלי Shaker זכה במקום הראשון בתחרות הסטארט-אפים הנחשבת Disrupt של בלוג הטכנולוגיה הפופולרי TechCrunch.

 

זוהי הזכייה השנייה של חברה ישראלית בתחרות היוקרתית, אחרי שלפני כשנה וחצי הביא את הגביע לישראל הסטארט-אפ הישראלי סולוטו. בנוסף לגביע הדיסראפט היוקרתי, מייסדי שייקר, עליהם נמנים עופר רודנסטיין, וגד ויונתן מאור, יביאו לישראל גם צ'ק בסך 50 אלף דולר. ואולם, החשיבות הגדולה של הזכייה הינה היוקרה והפרסום הרב שמתלווים אליה.

 

שייקר מפתחת אפליקציית פייסבוק שמטרתה להמציא מחדש את הצ'ט המקוון וגילוי האנשים ברשת החברתית. עם הפעלתה מציגה האפליקציה למשתמש פאב וירטואלי ובו אווטארים של המשתמשים הפעילים, כאשר מעל כל אוואטר מוצגת תמונת הפרופיל של המשתמש. המשתמש יכול להסתובב בפאב, לראות איזו שיחות מתנהלות כרגע, ולהצטרף אליהן בהקלקה (השיחות, נכון לעכשיו, הן שיחות טקסט). על מנת לדמות את חוויית הפאב בצורה הטובה ביותר, ברגע מתנגנת מוסיקה רועשת, ומשתמשים אף יכולים לקנות אחד לשני דרינקים.

 

מסך הכניסה לשייקר מסך הכניסה לשייקר צילום מסך: facebook

 

החברה עושה מאמצים על מנת לסייע למשתמש למצוא בני שיחה מעניינים: האפליקציה מסמנת חברים וחברים של חברים, ומבליטה אנשים החולקים עם המשתמש תחומי עניין משותפים. ממשחק קצר, נראה שמדובר בדרך חדשה ומדליקה להכיר אנשים חדשים בפייסבוק, ולהתחבר לחברים קיימים.

 

תחרות TechCrunch Disrupt הינה אחת החשובות בתחום, הודות לסטארט-אפים החדשניים והמעניינים שנחשפים בה, ולסיקור הרחב שלו הם זוכים. בתחרות הראשונה, שנערכה לפני שנה וחצי בניו יורק, זכתה סולוטו הישראלית. בתחרות האחרונה, גם היא נערכה בניו יורק, השתתפו ארבע חברות ישראליות, בהן BillGuard, שזכתה במקום השני.

 

בנוסף לשייקר השתתפו השנה בתחרות עוד שתי חברות ישראליות. פארמיגו (Farmigo), שהגיעה לגמר אך לא זכתה בפרס, אשר מפתחת פלטפורמה לארגון וגילוי קבוצות רכישת מזון ישירות מחקלאים. החברה הישראלית השלישית, טונרה (Tonara), מפתחת אפליקציית אייפד שמחליפה את דפי התווים מנייר בהם משתמשים נגנים.

 

לכתבה באנגלית לחץ כאן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x