$
אינטרנט

מייקל ארינגטון עזב רשמית את תפקידו כעורך טק-קראנץ'

זאת בעקבות סכסוך עם אריאנה הפינגטון, עורכת קבוצת התוכן של AOL; אריק סקונפלד, עורך לשעבר במגזין פורצ'ן וב-Business 2.0, יחליף אותו

הראל עילם 20:3812.09.11
מייקל ארינגטון, המייסד והעורך הראשי של אחד מהבלוגים הטכנולוגיים המצליחים ביותר בתעשייה - טק-קראנץ' - עזב רשמית את תפקידו כעורך האתר. כך עולה מהודעה רשמית ששלחה חברת AOL, שרכשה את השליטה בבלוג לפני פחות משנה. עם זאת, באתר טק-קראנץ' עצמו ההודעה פורסמה תחת הכותרת שאינה
משאירה שום ספק לכך שעזיבתו של ארינגטון לא היתה מרצונו: "ארינגטון 'החליט' לעזוב", נכתב שם.

 

אריק סקונפלד, עורך לשעבר במגזין פורצ'ן ו-Business 2.0, יחליף את ארינגטון. בשנים האחרונות סקונפלד תפקד כעורך-שותף בטק-קראנץ'.

 

כנס ההייטק השנתי המפורסם של טק-קראנץ' בסן פרנסיסקו, Disrupt, נפתח הלילה (ד'). ארינגטון עצמו הופיע בטקס הפתיחה ואמר: "זה התינוק שלי ואני בניתי את הכל. זה גם לא מצב טוב בשבילי על מנת שאשאר כאן. זה אכן יום עצוב". הוא הופיע בטי-שירט עם הכיתוב "בלוגר לא-בתשלום" - עקיצה לכיוונה של אריאנה הפינגטון, עורכת קבוצת התוכן של AOL האחראית על התפטרותו. הפינגטון נתבעה בעבר על ידי מספר בלוגרים שטענו שלא קיבלו תגמול על מכירת האתר הפינגטון פוסט ל-AOL.

 

שאלה של אתיקה

 

פרידתו של ארינגטון מהאתר שהקים מהווה סיום לסאגה תקשורתית מסוקרת היטב. בתחילת החודש, ארינגטון, בשיתוף פעולה עם מנכ"ל AOL, טים ארמסטרונג, הכריז על קרן ההון סיכון חדשה בשם CrunchFund בהיקף של 20 מיליון דולר. הקרן הייתה אמורה להיות מנוהלת על ידי ארינגטון, ו-AOL תחזיק 50% ממנה. ככל הנראה, ארינגטון ימשיך בתפקידו כמנהל הקרן.

 

הקמת הקרן העלתה שאלות של אתיקה עיתונאית ועוררה את זעמה של הפינגטון. לפי הדיווחים, היא כלל לא ידעה על המהלכים להקמת הקרן. היא הודיעה בצורה חד משמעית שאינה מוכנה לאשר ניגוד אינטרסים כה משמעותי ושעל ארינגטון לוותר באופן מיידי על תפקידו כעורך טק-קראנץ'. ארינגטון מסר בתגובה, בפוסט פומבי ונוקשה במיוחד באתר, שמדובר בפגיעה בחופש המערכתי שניתן במקור לטק-קראנץ', והוא דורש מהפינגטון להסיר את התנגדותה או ש-AOL תמכור לו את השליטה באתר בחזרה.

 

הסכסוך הפומבי גרם גם לזעם רב בקרב כתבי טק-קראנץ', שחלקם הודיעו בעבר שיעזבו את המערכת במקרה שארינגטון יסיים את תפקידו. לפי מקור ב"ניו יורק טיימס", חלק מכתבי ועורכי האתר מתכוונים לפרוש ולהקים אתר מתחרה.

 

ארינגטון, יזם סידרתי ומשקיע בחברות הייטק רבות, הקים את הבלוג ב-2005. בעזרת ההיכרות הטובה שלו בתחום ההייטק, הוא הצליח להפוך את טק-קראנץ' לאתר המוביל בעולם לחדשות ועדכונים בתחום התעשייה. עם זאת, הדבר משך ביקורת רבה מצד העיתונות המסורתית שראתה ניגוד אינטרסים רב בכך שהאתר גם סיקר חברות שארינגטון השקיע בהם, לעיתים קרובות ללא אזכור הדבר בכתבות.

 

ארינגטון גם הוגדר לעיתים קרובות על ידי הסובבים אותו כאדם קשה ושחצן, והוא לא היסס להשתלח בעיתונאים שתקפו אותו ובשותפיו לשעבר. ג'ושוע טופובסקי, בלוגר טכנולוגי והעורך הראשי לשעבר של הבלוג המתחרה אנג'דג'ט, הגדיר את ארינגטון בעבר כ"שקרן ואדם לא יציב".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x