$
אינטרנט

טלטלה ביאהו: המנכ"לית קארול בארץ פוטרה מתפקידה בטלפון

בארץ מונתה לתפקיד בינואר 2009 ולא הצליחה לגרום לשיפור משמעותי בביצועי האתר, שדו"חותיו הכספיים נחשבים לחלשים. תוחלף באופן זמני בידי סמנכ"ל הכספים טים מורס

עומר כביר 06:5207.09.11

טלטלה ביאהו: מנכ"לית הפורטל קרול בארץ פוטרה מתפקידה אחרי כשנתיים וחצי. לדברי בארץ הודעת הפיטורים נמסרה לה באמצעות הטלפון, והיא עצמה בישרה לעובדים על עזיבתה באמצעות שליחת הודעה באייפד שלה.

 

"אני מאוד עצובה לספר לכם שפוטרתי על-ידי יו"ר יאהו באמצעות הטלפון", כתבה בארץ לעובדים. "היה לי לעונג לעבוד עם כולכם, ואני מאחלת לכם את הטוב ביותר". יאהו אישרה הבוקר (ד') את הפיטורים, לאחר פרסום של קארה סווישר בבלוג הטכנולגיה של "הוול סטריט ג'ורנל", All Things Digital. כממלא מקום זמני מונה סמנכ"ל הכספים של החברה, טים מורס. 

 

הנסיבות שבהן סיימה בארץ את תפקידה עדיין אינן ברורות לחלוטין, ואולם לדברי כמה מקורות דירקטוריון יאהו, בהובלת היו"ר רוי בוסטוק ואחד ממייסדי הפורטל ג'רי יאנג, פעל אמש והודיע לבארץ על הצורך לבצע שינוי.

 

בארץ, לשעבר מנכ"לית אוטודסק, מונתה למנכ"לית יאהו בינואר 2009. היא החליפה בתפקיד זה את יאנג, מתוך תקווה להביא למהפך במצבו ההולך והמידרדר של הפורטל. אף שבארץ הצליחה לייעל תחומי פעילות מסויימים, לא ניכר שיפור משמעותי בביצועי האתר.

 

מחיר המניה, 12.5 דולר, דומה לרמה שבה היה כשבארץ נכנסה לתפקיד, והדו"חות הכספיים של הפורטל נחשבים לחלשים. אחד המשקיעים בחברה, סטיב לאנדרי, אף פירסם מכתב פומבי שבו הגדיר את התנהלותה "אסון", וקרא להחליף אותה במנכ"ל יעיל יותר.

 

יאהו, שהיתה אחד השחקנים החזקים ביותר ברשת בסוף שנות ה-90' ובתחילת שנות ה-2000, נמצאת בשנים האחרונות במשבר ואינה מצליחה למצוא את דרכה. היא הפכה מאינדקס אתרים למנוע חיפוש, ואחר כך עברה להשתמש בבינג של מיקרוסופט כמנוע חיפוש וניסתה להפוך לפורטל. בארץ עצמה אמרה בפברואר כי כעת מתכוונים ביאהו להתמקד ב"תוכן מותאם אישית".

 

המהלך יכול להוות צעד מקדים לקראת מכירה אפשרית של יאהו. לדברי סווישר, מקורות המקורבים לנושא טוענים כי גורמים דוגמת Silver Lake Partners ואנדרסן הורוביץ, AT&T, ורייזון וניוז קורפ בוחנים תרחישים שונים לרכישה או השקעה ביאהו, ודירקטוריון החברה מגלה נכונות הולכת וגדלה להקשיב להצעות רציניות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x