$
פטנטים וקניין רוחני

סוף עידן: סטיב ג'ובס התפטר מתפקידו כמנכ"ל אפל, קוק יחליפו

האיש שהפך את אפל לחברת הטכנולוגיה הגדולה בעולם בזכות האייפון והאייפד נמצא בחופשת מחלה מאז ינואר, וכעת עוזב סופית את התפקיד וימונה ליו"ר חבר המנהלים. המחליף: טים קוק, סמנכ"ל התפעול שניהל את אפל בחודשים האחרונים

שי ענבל 09:3025.08.11
היסטוריה בעולם הטכנולוגיה: לאחר שייסד את אפל, פוטר ממנה, חזר אליה ויצא לחופשה בינואר בשל מצבו הבריאותי, סטיב ג'ובס הודיע הלילה (ה') על התפטרותו מתפקיד מנכ"ל ענקית הטכנולוגיה במכתב לחבר המנהלים של החברה. ההתפטרות נכנסת לתוקפה באופן מיידי. בעקבות ההודעה הגיבה מניית אפל בוול סטריט בצניחה מיידית של יותר מ-5% אחרי המסחר, והיא רושמת ירידה משמעותית גם במסחר המתנהל הבוקר בגרמניה.
מה דעתך על מניית APPLE:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

"תמיד אמרתי שאם יבוא יום שבו לא אוכל יותר למלא את חובותיי ואת המצופה ממני כמנכ"ל החברה, אהיה הראשון שאודיע על כך", אמר ג'ובס, שלפי ההערכות נאבק זה שנים במחלת הסרטן, "למרבה הצער, היום הזה הגיע. הריני מודיע על התפטרותי מתפקיד מנכ"ל חברת אפל. הייתי מעוניין, אם חבר המנהלים רואה לנכון, להישאר כיו"ר החברה וכעובד אפל. בכל הנוגע ליורשי, אני ממליץ בחום שנוציא לפועל את התוכנית שלפיה טים קוק ימונה למנכ"ל.

 

אני מאמין שימיה הטובים של אפל עוד לפניה, ומצפה בכיליון עיניים לתרום בתפקידי החדש. הכרתי את חבריי הטובים ביותר בחברת אפל, ואני מודה לכולכם על השנים הרבות שבהן יצא לי לעבוד איתכם".

 

זמן קצר לאחר פרסום ההודעה, ג'ובס אכן התמנה לבקשתו ליושב-ראש חבר המנהלים, ומחליפו טים קוק, מונה למנכ"ל אפל.

 

ג'ובס, שנולד ב-1955, ייסד את חברת אפל (לשעבר: Apple Computers) כשהיה בן 21, יחד עם סטיב ווזניאק ורונלד וויין. מדובר בחברת הטכנולוגיה הגדולה ביותר כיום, ששוויה עומד על כ-350 מיליארד דולר, ובאחת מחברות הטכנולוגיה המצליחות והחשובות ביותר אי פעם.

 

בשנת 1985 פוטר ג'ובס מהחברה, וחזר אליה 11 שנים לאחר מכן, כשעמדה בפני פשיטת רגל. הוא החזיר אותה לרווחיות, והצליח להפוך אותה לחברה המוכרת כיום כמעט בכל בית. בין ההמצאות המיוחסות לו ניתן לציין את מחשב המק (לשעבר: מקינטוש), האייפוד, האייפון והאייפד.

 

סטיב ג'ובס סטיב ג'ובס צילום: בלומברג
בטל שלח
    לכל התגובות
    x