חדשות טכנולוגיה

מיקרוסופט: לאסור על מוטורולה לייבא סמארטפונים לארצות הברית

מלחמות הפטנטים בתחום הסלולר רק מחריפות: ענקית התוכנה פועלת משפטית נגד מוטורולה מוביליטי, שגוגל תרכוש ב-12.5 מיליארד ד'. מוטורולה: "מיקרוסופט הם שמפירים את הפטנטים שלנו"

עומר כביר 15:3924.08.11

תגובה משפטית לעסקת גוטורולה? מיקרוסופט דורשת מרשות הסחר הבינלאומי האמריקאית, ה-ITC, לאסור על ייבואם לארה"ב של כמה מדגמי הסמארטפונים של מוטורולה מוביליטי.

 

לטענת מיקרוסופט החברה, שגוגל מתכוונת לרכוש תמורת 12.5 מיליארד דולר, הפרה פטנטים של מיקרוסופט במכשירי האנדרואיד שלה. בין המכשירים שמיקרוסופט מבקשת לאסור את ייבואם: Droid 2, Droid X, Backflip ו-Cliq XT. המכשיר המכונה Droid 2 נמכר בארץ תחת השם מיילסטון 2.

 

לפי דיווח של סוכנות הידיעות בלומברג, מיקרוסופט טוענת שמוטורולה מוביליטי מפירה שבעה פטנטים של החברה, ובהם כאלו הנוגעים לסינכרון אימייל, לוחות שנה ואנשי קשר, וכן למתן התראות על שינויים באיכות הקליטה או מצב הסוללה. במיקרוסופט אומרים כי מדובר בפטנטים שחיוניים לחוויית השימוש בסמארטפונים.

 

"יש לנו אחריות לעובדים, ללקוחות, לשותפים ולבעלי המניות שלנו, ועלינו להגן על הקניין הרוחני שלנו", אמר לבלומברג סגן נשיא מיקרוסופט, דייוויד האוורד. "מוטורולה מפירה פטנטים שלנו ואנחנו בטוחים שרשות הסחר תפסוק לטובתנו". בענקית התוכנה פועלים בתקופה האחרונה נגד יצרניות אנדרואיד שונות, והשיגו הסדרי תמלוגים עם HTC וחברות נוספות.

 

מנכ"ל מיקרוסופט, סטיב באלמר. נלחמים באנדרואיד מנכ"ל מיקרוסופט, סטיב באלמר. נלחמים באנדרואיד צילום: אי פי אי

 

דפוס פעולה קבוע

 

ממוטורולה מוביליטי נמסר בתגובה שהחברה מגנה על עצמה מפני מתקפת הפטנטים של מיקרוסופט: "פתחנו בהליכים משפטיים משלנו נגד מיקרוסופט, בארה"ב ובאירופה, בעקבות הפרת פטנטים של מוטורולה מוביליטי על-ידי מיקרוסופט באופן רחב היקף".

 

דרישה לאסור ייבוא של מכשירי חברה מתחרה נהפכה לדפוס פעולה קבוע במלחמת הפטנטים שמתחוללת בתקופה האחרונה בעמק הסיליקון. במרכז מלחמה זו עומדות תביעות ותביעות-נגד בגין הפרת פטנטים, שהגישו אחת נגד השנייה כמעט כל חברות הטכנולוגיה הגדולות. בין היתר מנסה אפל למנוע את שיווק מכשיריה של סמסונג, הסמארטפון גלקסי אס והטאבלט גלקסי טאב, במקומות שונים בעולם.

 

שתיים מהעסקאות הגדולות בעולם הטכנולוגיה בתקופה האחרונה בוצעו כנראה על מנת לספק לחברות תחמושת למאבק הפטנטים המתמשך: רכישת מוטורולה מוביליטי ומכירת פורטפוליו הפטנטים של נורטל לתאגיד חברות בראשות אפל ומיקרוסופט, תמורת 4.5 מיליארד דולר – מהלך שהוביל לפתיחת חקירה בחשד להפרת ההגבלים העסקיים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x