$
אינטרנט

דיווח: טאמבלר מגייסת כספים לפי הערכת שווי של 800 מיליון דולר

פלטפורמת הבלוגים המצליחה מנסה לפי ההערכות לגייס 100-75 מיליון דולר, במטרה לשדרג את הציוד שלה על רקע הזינוק בהיקף המשתמשים

יוסי גורביץ 11:3223.08.11

פלטפורמת הבלוגים המצליחה טאמבלר עורכת בימים האחרונים סבב גיוס כספים, כאשר על פי מקורות היא מעריכה את שוויה באוזני המשקיעים בכ-800 מיליון דולר - כך דיווח אמש (ב') ה"ביזנס אינסיידר". נשיא טאמבלר, ג'ון מאלוני, סירב להגיב על הידיעה ואמר שטאמבלר איננה מדווחת על מו"מ עם משקיעים.

עם זאת, הוא הודה כי החברה נמצאת במגעים "עם אנשים שיכולים לסייע לנו לצמוח".

 

על פי הדיווח, בטאמבלר מנסים לגייס 75 עד 100 מיליון דולר, ולצורך כך נפגשו עם שורה של משקיעים גדולים כגון סקויה, DST, ואנדרסן הורוביץ. "מדובר באנשים שיכולים לחתום על צ'קים שמנים", ציין אחד המקורות. ההערכה היא כי מטרת גיוס הכספים היא שדרוג הציוד של טאמבלר וקנייה של מספר שרתים מאסיביים חדשים, כדי להתמודד עם העומס הנגרם מהמספר הגדול של המשתמשים. המקורות הדגישו כי הכסף לא ישמש למימון מייסדי טאמבלר.

 

צמיחתה של טאמבלר, שייסד דיוויד קארפ, היתה מהירה מאד: אתר החברה, שמתהדר בכך שהוא "הדרך הקלה ביותר לכתוב בלוג", נהנה כיום מ-90 מיליון משתמשים ייחודיים ברחבי העולם, מדי חודש, מהם 38 מיליון בארה"ב. זוהי צמיחה דרמטית לעומת השנה הקודמת, שבה מספר הגולשים ברחבי העולם עמד על עשרה מיליון בלבד.

 

עם זאת, לאתר אין כל תכנית עסקית: החברה עסוקה עדיין בגיוס גולשים, וטרם החליטה כיצד תנצל זאת. ה"אינסיידר" מעריך כי אם קצב הצמיחה הנוכחי של טאמבלר יימשך, תוך מספר שנים היא תהיה גדולה כמו פייסבוק, ותוכל להתקיים מפרסומות או ממכירה של מוצרים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x