$
סטארט-אפים והון סיכון

"וויירד": גיפטס פרוג'קט - חברת הסטארט-אפ החמה בישראל

החברה המאפשרת לחברים לרכוש מתנות במשותף עומדת בראש הרשימה של המגזין המוביל. עוד במומלצות: פייס.קום, בילגארד וסנאפטו

מאיר אורבך 13:5716.08.11

מגזין הטכנולוגיה המוביל "וויירד" הציג בגיליון האחרון שלו את רשימת חברות הסטארט-אפ המובילות באירופה, וכלל ברשימה את תל אביב. על פי המגזין, החברה החמה בישראל היא גיפטס פרוג'קט, שנחשפה לראשונה ב"כלכליסט" ומנוהלת על ידי רון גורה.

 

החברה בנתה פלטפורמה המאפשרת לאתרי אינטרנט להציע רכישת מתנות משותפת, מצד מספר חברים, תוך שימוש בפייסבוק. אדם הרוכש מתנה יכול, באמצעות הטכנולוגיה של גיפטס פרוג'קט, לבחור את המתנה ולהציע לכל חבריו להשתתף בקניית. "אנחנו רק מאפשרים לאנשים לעשות את מה שהם אוהבים", אמר גורה בשיחה עם "וויירד".

 

צוות גיפטס פרוג'קט צוות גיפטס פרוג'קט צילום: עמית שעל

 

למקום השני ברשימה הגיעה חברת פייס.קום, המפעילה מערכת זיהוי פנים על גבי פייסבוק. למקום השלישי הגיעה וויביה, ובהמשך ניתן למצוא את אונאבו, בילגארד (שהגיעה למקום השני בתחרות טק-קראנץ' דיסראפט), סנאפטו שנמכרה לפייסבוק, אני.דו, סולוטו, בוקסי, טייקי ו-Rank Above הירושלמית.

 

"בשטח קטן מאוד של 180 ק"מ, משתרע לו הסיליקון ואדי שמרכזו בתל אביב, וכבר הוציא מתוכו את איי סי קיו ואת חברת אם סיסטמס אשר הביאה לעולם את הזיכרון הנישא", נכתב במגזין. הצבא בישראל הוזכר כאחד הגורמים שמאיצים את ההתפתחות הטכנולוגיות, בזכות יוצאי תלפיות, יחידת 8200 ואחרים.

 

סול קליין, שותף באינדקס ונצ'רס המשקיעה בישראל, אמר למגזין ש"בכל מקום פוגשים יוצאי 8200, אשר מגיעים לשוק העבודה עם ניסיון עבודה אמיתי ויכולת של עבודת צוות מרשימה". עם זאת, הוא גם הציג מספר חסרונות של הטכנולוגיה הישראלית: "לישראל יש אמנם את יכולות הפיתוח הגבוהות בעולם, אבל חסרה היכולת לתת למוצר את הגימור הסופי, עם חווית המשתמש המושלמת. כמו כן, חסרה בישראל יכולת להפיץ את המוצר לכל השווקים".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x