• תפריט
אינטרנט

פייסבוק עומדת להשיק את פלטפורמת דילס בישראל

אחרי 24 מדינות ברחבי העולם, מגיעה גם תורה של ישראל - לקוחות יוכלו בקרוב לאסוף קופונים סלולריים ממפרסמים ובתי עסק דרכם

הראל עילם 20:5914.08.11

פייסבוק עומדת להשיק את פלטפורמת הפרסומות דילס בישראל. סמנכ"לית הרשת החברתית בישראל מטעם נענע10/MASA, שילת לנדנברג, אישרה את הדברים בפני "כלכליסט". ההשקה צפויה להיות במהלך ספטמבר-אוקטובר הקרובים.

 

הרשת החברתית הכריזה על דילס בנובמבר האחרון. זוהי פלטפורמה המאפשרת

לבתי עסק ליצור פרסומות בצורת קופונים סלולריים מבוססי מיקום. כאשר משתמש מבצע עדכון מיקום (צ'קאין) דרך פייסבוק פלייסס, דילס מאפשרת לבתי עסק באזור הכללי של הגולש "לדחוף" למשתמש קופונים הכוללים מבצעים, הטבות, נקודות זכות והנחות. המשתמש אז יכול לנצל את הקופון בבית העסק.

 

כמה מהחברות הגדולות בעולם כבר השיקו קמפיין פרסומי דרך דילס, ביניהן סטארבקס, H&M, מקדונלדס, אמריקן אקספרס וג'נרל מוטורס. דילס זמינה כבר כיום דרך אפליקציות אנדרואיד, בלקברי ואייפון בישראל, אבל מפרסמים לא יכלו להשיק קמפיינים.

 

מטבעה, אופי פלטפורמת הפרסומות מתאימה רק למשתמשי סלולר המשתמשים בשירותי המיקום של פייסבוק. לא ידוע מה המספר של הישראלים העושים שימוש בפיצ'ר הזה, אבל הוא צפוי להיות נמוך יחסית. בדרום אפריקה, רק 8% מהמשתמשים אי פעם עשו שימוש בפלייסס. עם זאת, בבריטניה ובארצות הברית דילס נחשבת להצלחה ומזדה אף מכרה 100 מכוניות דרך השירות.

 

בתי עסק ומפרסמים יוכלו לרכוש פרסומות דילס דרך הפלטפורמה הקיימת של פייסבוק או דרך הנציגה הרשמית של החברה בארץ, נענע10/MASA. לנדנברג הודיעה שהחברה כבר חתמה על הסכמים עם מספר מפרסמים בארץ, אבל לא הוסיפה פרטים.

 

דילס זמינה כיום כ-24 מדינות ברחבי העולם, ביניהן ארצות הברית וקנדה, אסטוניה, בולגריה, יפן, טאיוואן, תאילנד, הונג קונג, הפיליפינים ומלזיה. בתחילת החודש, חברת Habari, המייצגת בדרום אפריקה את פייסבוק, הודיעה שגם היא מתכוונת להשיק בקרוב את דילס במדינה במה שתואר כ"השקה הגדולה ביותר של דילס בשווקים מתפתחים".

 

במרץ, פייסבוק הודיעה על שכלול של דילס, עם אפשרות ליצירת קופונים במתכונת דומה לאנשי הנחות קבוצתיות בארץ ובעולם - תחרות ישירה לחברות כמו גרופון. משתמשים יכולים לרכוש את הקופון דרך פייסבוק ופלטפורמת התשלומים המקוונים פייסבוק קרדיטס, ואז ולנצל אותו בבית העסק. ברגע זה, אפשרות זו זמינה רק במספר ערים ברחבי ארצות הברית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x