$
מכשירים ומדריכים

בעקבות הגלקסי, אפל מתכוונת לתבוע יצרני טאבלטים "דומים"

המחלקה המשפטית של אפל מתכוונת לתבוע כל יצרן טאבלט שייצר מכשיר "דומה" לזה של אפל, וכבר החלה בהליכים נגד ה-Xoom של מוטורלה

יוסי גורביץ 10:0011.08.11
כיממה לאחר שאפל הצליחה לקבל צו מניעה נגד מכירת הטאבלט החדש של סמסונג, גלקסי טאב 10.1, ברחבי אירופה, מתחוור מהמסמכים שהגישה החברה לבית המשפט בדיסלדורף כי היא מתכוונת לתבוע כל יצרן טאבלט אחר שייצר מכשיר "דומה". כך דיווח אמש (ד') הבלוג FOSS Patents.

 

בין השאר,

הודיעה אפל כי היא כבר החלה בהליכים למנוע את מכירת הטאבלט המתחרה של מוטרולה, ה-Xoom, וכי הגישה תלונה כנגדו – אבל לא ברור אם בכוונתה לבקש צו מניעה נגדו באירופה, דומה לזה שקיבלה נגד הגלקסי. אפל העלתה בקשה דומה גם נגד חברה גרמנית, Jay-Tech, שגם היא מייצרת טאבלט.

 

ג'יימס קנדריק בסינט ציין כי המהלך של אפל נראה כמו נסיון להשתלט על השוק באמצעות אמצעים משפטיים: את התלונה שהעלתה אפל נגד סמסונג אפשר להעלות כנגד כל יצרן טאבלטים, משום שאין, לדבריו, אפשרות לייצר טאבלט שאיננו דומה בכמה מובנים לזה של אפל.

 

יצוין כי אפל כלל לא היתה החברה הראשונה לייצר מחשבי לוח: IBM הציגה טאבלט שכונה ThinkPad ב-1993, מיקרוסופט הציגה טאבלט משלה ב-2002 (Microsoft Tablet PC), וב-2008 הציגה HP גם היא טאבלט משלה, ה-TouchSmart. יצוין עוד כי אפל לא מאשימה את סמסונג ומוטורולה בזיוף המוצרים שלה.

 

המהלך של אפל נראה כחלק ממהלך משותף שלה, של מיקרוסופט ושל אורקל במגמה להקשות על יצור מכשירי אנדרואיד, מהלך שגוגל התלוננה עליו רשמית לפני כשבוע. נתח השוק של טלפונים חכמים מבוססי אנדרואיד כבר עקף את זה של אפל לפני למעלה משנה, ונתח השוק של טאבלטי אנדרואיד מכרסם בעקביות בנתח השוק של iOS.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x