$
אינטרנט

מייסד ויקיפדיה ביקר במאהל רוטשילד: "זה דבר מרשים"

ג'ימי ויילס, מייסד ויקיפדיה, ביקר השבוע בישראל ובמאהל המחאה הראשי ברוטשילד ושיבח את המשתתפים

הראל עילם והדר קנה 14:4807.08.11

ג'ימי ויילס, מייסד ויקיפדיה ביקר היום (א') בצהריים במאהל המחאה המרכזי בשדרות רוטשילד. ויילס ביקר השבוע בישראל לכבוד ויקימניה 2011, המפגש הבינלאומי השנתי של מתנדבי ארגון ויקיפדיה.

 

בביקורו במקום ויילס שיבח את שוכני המאהל ואמר: "זה נפלא שבדמוקרטיה כאן יש לאנשים

זכות לצאת ולהביע את הדעה שלהם. אני לא יודע אם אני מסכים עם המחאה או לא, שכן אני לא בקיא במצב הכלכלי-חברתי בישראל, אך עצם העובדה שיש חופש דיבור ושיח בישראל - זה דבר מרשים. אנשים ברחבי העולם עוקבים אחר המתרחש כאן".

 

אחד מיושבי המאהל סיפר ל"כלכליסט": “הוא מאוד התעניין ועשה סיור מתחילת הבימה ועד שינקין. הוא אמר שהאווירה פה מאוד נעימה ויש פה וייב של קומונה, אבל בקטע חיובי. הסברתי לו שאנחנו לא מחפשים להיות חכמים, אלא צודקים, והוא אמר לנו שהוא בהחלט מבין את המצב שלנו וצריך לחפש פתרונות על מנת להתמודד עימו".

 

ויקימניה נערך השנה במרכז הקונגרסים הבינלאומי בחיפה. זאת הפעם הראשונה שהמפגש נערך בישראל. כ-720 איש מ-56 מדינות השתתפו השנה בויקימניה, שיא בכמות המבקרים מאז השקת ויקימנה ב-2005 בפרנקפורט. בעבר, מארגני האירוע גם ערכו מפגשים בבוסטון, טאיוואן, מצרים, בואנוס איירס ופולין.

 

ויילס גם הוסיף: "מול האודיטוריום בחיפה, היכן שערכנו את הוועידה הבינלאומית של ויקיפדיה, היו עשרות אוהלים. ולא היה צריך להסביר יותר מדי למאות המשתתפים בחו"ל על מה מדובר - הם הכירו את המחאה מהאינטרנט ומהערכים בוויקיפדיה שנפתחו על הנושא". בכנס חתימת ויקימניה ביום שבת בערב, שנערך בסמוך לצעדת 300 אלף איש ברחבי ישראל, ויילס גם התייחס לערך "מחאת האוהלים", ועל דיוני העורכים סביבו.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x