$
מכשירים ומדריכים

גוגל מתלוננת: היריבות שלנו מנסות לחנוק את אנדרואיד

היועץ המשפטי של גוגל מגיב בפומבי לתביעות סביב מערכת ההפעלה הסלולרית, ותוקף בחריפות את מיקרוסופט, אפל ואורקל. מיקרוסופט: הצענו להם שת"פ בנושא נורטל

יוסי גורביץ 11:4404.08.11
בצעד חריג, פירסם אמש (ד') סמנכ"ל המשפטים הראשי של גוגל, דיוויד דרומונד, מכתב תוקפני בבלוג הרשמי של החברה, ובו הוא מאשים את יריבותיה של החברה בכך שהן מנסות "לחנוק" את מערכת ההפעלה הסלולרית אנדרואיד, תוך נקיבה בשמן. דרומונד מאשים את מיקרוסופט, אפל ואורקל בפעולות אנטי-תחרותיות.

 

אנדרואיד היא מערכת ההפעלה הסלולרית הפופולרית ביותר כיום בהפרש ניכר, אך בחודשים האחרונים החלו מתחרותיה של גוגל להפעיל לחץ חוקי כבד על אנדרואיד. הן התאגדו נגדה כדי לרכוש את הפטנטים של נורטל, שהיו עשויים לסייע לגוגל - מהלך שנבחן על ידי משרד המשפטים האמריקאי בחשד לעבירה על חוקי ההגבלים העסקיים.

 

אורקל מנהלת מאבק משפטי נגד גוגל בשל הפרה לכאורה של הפטנטים של ג'אווה בעת בניית אנדרואיד, ונראה שידה של גוגל על התחתונה. אפל מנהלת מאבקים משפטיים נגד שורה של יצרני אנדרואיד – HTC, סמסונג ואחרים.

 

מיקרוסופט כבר אילצה שורה של יצרניות לשלם "מס אנדרואיד", כהגדרת מנכ"ל מיקרוסופט סטיב באלמר - תשלום כדי שלא להיתבע על הפרת פטנטים. HTC כבר משלמת למיקרוסופט חמישה דולרים על כל מכשיר אנדרואיד שהיא מוכרת, והתוצאה האירונית היא שאנדרואיד מכניס למיקרוסופט יותר מאשר מערכת ההפעלה הסלולרית שלה, ווינדוס פון.

 

דרומונד מתלונן ששורת הפעולות הזו היא ניסיון להרוג את מערכת ההפעלה, וטוען שבניית סמארטפון עשויה לערב עד כרבע מיליון פטנטים, שאת רובם הוא מבטל כ"שנויים במחלוקת". הוא כתב עוד כי גוגל נחושה להגן על אנדרואיד ולהשאיר אותו כ"בחירה התחרותית של הלקוחות נגד אלו המנסים לחנוק אותו", וכי היא צפויה לנקוט שורה של צעדים בנושא בקרוב, אם כי לא ציין מה הם.

 

בתגובה, מיהר היועץ המשפטי של מיקרוסופט, ברד סמית', לפרסם מייל שנשלח אליו מהיועץ המשפטי של גוגל, קנט וולקר, שממנו עולה על פניו כי גוגל דחתה את הצעת שיתוף הפעולה של מיקרוסופט בנושא הפטנטים של נורטל. לדברי סמית', "הצענו להם להצטרף לרכישת הפטנטים, והם סירבו". עם זאת, לא ידוע מה היתה ההצעה המדויקת של מיקרוסופט.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x