שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
התעשייה

מייסד גלילאו גייס 20 מיליון דולר לחברת שבבים חדשה

ל"כלכליסט" נודע כי אביגדור וילנץ, מי שרשם אקזיט ענק כשמכר ב-1.7 מיליארד ד' את חברת השבבים גלילאו למארוול, מקים סטארט-אפ חדש בתחום

אסף גלעד 11:0125.07.11

אביגדור וילנץ, אחד מיזמי ההייטק הוותיקים בישראל ומי שמכר את חברת השבבים גלילאו לענקית השבבים מארוול בכ-1.7 מיליארד דולר, מקים חברת סטארט-אפ חדשה שבה הוא משמש כמשקיע מרכזי וכיו"ר פעיל.

 

אנפורנה לאבס (Annapurna Labs), הממוקמת ביקנעם עילית, פועלת תחת מעטה סודיות.

עם זאת, ל"כלכליסט" נודע כי היא עוסקת בבקרי תקשורת מבוססי ARMומוגדרת על ידי מקורביה כ"גלילאו שנייה". אחד ממייסדי גלילאו, מנואל אלבה, אף הובא לחברה כדי לשמש כחבר דירקטוריון.

 

וילנץ משך איתו גם כמה עובדים בכירים במארוול, החברה שלה מכר את גלילאו, ומינה אותם לתפקידים בכירים. מנכ"ל אנפורנה, ביליץ הרבויה, שימש כמנהל פיתוח בכיר בתחום הבקרים במארוול, סמנכ"ל הטכנולוגיות הוא נאפע בישרה, סגן נשיא לתחום הבקרים והמתגים במארוול, וסמנכ"ל ההנדסה של החברה הוא רונן בונה, אשר הועסק באותה החטיבה. עד כה גייסה החברה כעשרה מהנדסים, שרובם עבדו במארוול תחת הרבויה, נאפע ובונה.

 

לאחרונה גייס הסטארט-אפ החדש 20 מיליון דולר ממשקיעים פרטיים, כאשר מחצית מהסכום הביא וילנץ עצמו ואת היתר הביאו זוהר גילון, שמעון ויינטרוב, פרופ' אברהם נוימן ופרופ' יאיר טאומן. וילנץ, שגייס בעבר הון מקרנות ג'רוזלם גלובל ואוורגרין להקמת גלילאו, נמנע הפעם מגיוס הון מקרנות הון סיכון ישראליות או זרות.

 

במקביל למכירת גלילאו, רשם וילנץ מספר אקזיטים גדולים הכוללים את מכירת QXL ופיקסר הישראליות ואת הנפקת רדווד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x