שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
דו"ח טכנולוגי

ה"מעבדות" של גוגל נסגרות

ענקית הטכנולוגיה מפסיקה להפעיל את Google Labs, שאיפשר למשתמשים להתנסות בשירותים עתידיים. הסיבה: רצון למקד את תחומי הפעילות

יוסי גורביץ 12:2921.07.11
גוגל הודיעה אמש (ד') בבלוג שלה על סגירתו של פיצ'ר ה"מעבדות" (Google Labs), שבאמצעותו הציעה למשתמשים להשתתף בבדיקות מוקדמות של שירותים ופיצ'רים עתידיים. החברה נימקה את המהלך בתהליך פנימי של התמקדות ותיעדוף של פרויקטים.

 

עוד אמרה גוגל כי משמעות סגירת המעבדות
היא סיומם של מספר גדול של פרויקטים, אך חלקם ישולבו במאמצים אחרים של החברה. פרוייקטי המעבדות שהפכו לאפליקציות באנדרואיד מרקט ימשיכו להופיע שם, וגוגל הדגישה כי המעבדות של ג'ימייל ושל שירות המפות ימשיכו לתפקד כרגיל.

 

שורה של פרויקטים מצליחים למדי של גוגל יצאו מהמעבדות, בהם גוגל ניוז, גוגל רידר, גוגל טרנדס וגם שירות המפות הפופולרי. לשאלת הבלוג טק-קראנץ', הבהירה גוגל כי עובדי גוגל ימשיכו ליהנות מ"פרויקט 20%" שלהם, שבמסגרתו הם מקדישים יום אחד מדי שבוע לעבודה על פרוייקטים אישיים שאינם חלק ממסגרת התפקיד הרגילה שלהם.

 

מאז כניסתו של לארי פייג' לתפקיד מנכ"ל גוגל, באפריל האחרון, נקטה החברה שורה של צעדים כדי למקד את תחומי הפעילות שלה. גם מנכ"ל הקודם, אריק שמידט, התבטא בעבר בחוסר נחת על פיזור תחומי העניין של החברה, ואמר שיש בה אנשים המועסקים בפרוייקטים שהנהלת החברה אינה מודעת לקיומם.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x