שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
טכנולוגי

עדיין איתנו: עלייה במכירות המחשבים האישיים ברבעון השני

מנתוני IDC עולה שהטאבלטים עדיין רחוקים מלהפוך את ה-PC למיותר: זינוק במכירות המחשבים במדינות אסיה פיצה על ההאטה בשוק האמריקאי

יוסי גורביץ 12:3114.07.11
השמועות על מותו של ה-PC היו מוקדמות: למרות ירידה במכירות המחשבים במהלך הרבעון הראשון של 2011, מנתוני חברת המעקב IDC עולה כי ברבעון השני של השנה נרשמה עלייה כוללת של כ-2.6% במכירות, אם כי היתה נמוכה מהעליה של 2.8% שציפתה לה החברה. בסך הכל נמכרו במהלך הרבעון השני 84.4 מיליון
מחשבים אישיים.

 

הסיבה לכך שהמכירות היו נמוכות מהתחזית של IDC, לדברי החברה, קשורה להשפעות המשבר הכלכלי בארה"ב: המכירות שם רשמו ירידה של 4.2% ועמדו על 17.8 מיליון מחשבים בלבד. על כך פיצו מכירות מרשימות בשווקים האסיאתיים - לא כולל יפן, שעדיין מתאוששת מאסון הצונמי - רשמו עליה חדה של 12%.

 

החברה המובילה במכירות מחשבים ברבעון השני היתה HP, שהחזיקה במקום הראשון גם ברבעון הקודם, עם נתח שוק של 18% ועליה של שלושה אחוזים בהשוואה לתקופה המקבילה ב-2010.

 

סגניתה של HP היא דל, עם נתח שוק של 12.9% ועלייה של 2.8%. במקום השלישי ניצבת לנובו, שדחקה ממנו את אייסר, עם נתח שוק של 12.2% ועליה חדה של 22.9% במכירות בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. במקום הרביעי נמצאת אייסר, עם נתח שוק של 10.9% וירידה במכירות של כ-10.1% ביחס לאפריל-יוני 2010.

 

באפריל דיווחה IDC כי מחירות מחשבי ה-PC רשמו ירידה של 3.2% ברבעון הראשון. היא העריכה כי יש מגמה ניכרת של מעבר לשימוש בטאבלטים, המספקים לדבריה חוויה "מספיק טובה" למשתמשים, אף על פי שבמהלך הרבעון הראשון של 2011 נרשמה ירידה חדה של 28% במכירות הטאבלטים בהשוואה לרבעון האחרון של 2010. החברה העריכה, עם זאת, כי אין סיבה להאמין ששוק מחשבי ה-PC יתכווץ, וכי יצרניות המחשבים מתמודדות היטב עם השינויים בדרישה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x