$
אינטרנט

קרב מצולם מול פייסבוק: גוגל+ מוסיפה את אלבומי התמונות שלכם

שירות אחסון התמונות של גוגל, פיקאסה, מציע לשתף אלבומים עם משתמשי הרשת החברתית. והאם גוגל+ כבר מגיעה ל-10 מיליון משתמשים?

גוגל מוסיפה פלוס גם לפיקאסה: שירות אחסון התמונות של החברה מציע למשתמשי גוגל+ לשתף אלבומים עם חברים ברשת החברתית או עם "מעגלי חברות" (Circles). ההזמנה שנשלחת אל חברים מפנה אותם אל אותו אלבום תמונות, אבל לא באתר פיקאסה אלא בתוך גוגל+. בתחתית חלון ההזמנה החדש מתחבאת גם אפשרות לשתף את האלבום באמצעות אימייל רגיל בלבד.

 

עד היום גולשים שבחרו לשתף אלבומים עם חברים התבקשו למלא כתובת אימייל והשירות שלח קישור אל האלבום בפיקאסה. מי שעדיין לא הצטרף לרשת החברתית של גוגל יכול להמשיך ולשלוח הזמנות רגילות.

 

נראה שהשינוי נועד להמשיך ולחזק את גוגל+: גוגל אמנם מגבילה בינתיים את הרישום לרשת החדשה, אבל שילוב של שירותי גוגל השונים במקום אחד יאפשר לה להתחרות בצורה טובה יותר מול פייסבוק. כך למשל כל התמונות ישותפו דרך גוגל+ ולא דרך אתר אחר, גם אם הוא של גוגל.

 

שיתוף התמונות החדש שיתוף התמונות החדש

 

גוגל+ ישולב גם במנוע החיפוש וביוטיוב

 

עד כה לא נמסרו נתונים רשמיים על הצלחת הרשת החברתית החדשה, שהושקה בסוף החודש שעבר, אך גוגל ממשיכה ליהנות מהערכות אופטימיות בנוגע להיקף המשתמשים. פול אלן, המייסד של אתר ancestry.com שעוסק באילנות יוחסין (אין קשר לאחד ממייסדי מיקרוסופט), מעריך כי השירות יגיע היום ל-10 מיליון גולשים, ועשוי להגיע גם ל-20 מיליון בסוף השבוע.

 

המודל של אלן מתבסס על אלגוריתם שבודק את מספר שמות המשפחה הנדירים בגוגל+. לפי הערכה זו, מספר המשתמשים בשירות הגיע כבר ל-9.5 מיליון, כולל זינוק משמעותי ביממה האחרונה. עם זאת, ספק רב אם הנתונים של אלן אכן מדויקים ומבוססים דיים.

 

בסוף השבוע אמר יו"ר גוגל אריק שמידט כי החברה מתכוונת לשלב את גוגל+ במנוע החיפוש של החברה וביוטיוב, וכן תאפשר שליחת הודעות דרך ג'ימייל, תציע שירות אירועים המבוסס על גוגל קלנדר וכן את שירותי גוגל אפס וגוגל דוקס. בימים האחרונים דווח כי גוגל תשנה את השם של פיקאסה ל-Google Photos, כדי להפוך את השירות לחלק מגוגל+ ולהדגיש את הקשר בין השירות לחברה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x