$
אינטרנט

מורגן סטנלי פסימיים בקשר לגוגל+, המשקיעים אופטימיים יותר

עד להודעת בנק ההשקעות, שהוריד את ההמלצה לגוגל עקב חוסר ודאות בנוגע לרשת החברתית, שווי החברה זינק ב-20 מיליארד ד' תוך שבוע. וכמה משתמשים יש לשירות החדש?

יוסי גורביץ 11:0911.07.11
האם גוגל+, התשובה של גוגל לפייסבוק, מעלה באופן משמעותי את שווי השוק של ענקית האינטרנט? בסוף השבוע האחרון הביעו במורגן סטנלי ספקנות בנוגע לשירות, והורידו את ההמלצה לחברה. לדבריהם, גוגל משקיעה סכומים גדולים ב"פיתוח מוצרים חדשים" שלא ברור מה יהיה טיבם, ושעל כל פנים יורידו
בטווח הקצר את שולי הרווח של החברה. כתוצאה מכך, רשמה מניית גוגל ירידה לערך של כ-532 דולר.

 

אבל עד ההודעה, ציין אתמול הבלוג טק-קראנץ', מניית גוגל דווקא רשמה עלייה מרשימה: עם ההכרזה על גוגל+ החלה מניית גוגל לטפס, ועד להודעה של מורגן סטנלי היא עלתה מ-482.8 דולר למניה ל-546.6 דולר, מה שהוסיף לשווי השוק של גוגל כ-20.6 מיליארד דולר (לגוגל יש כ-322.25 מיליון מניות). גוגל סבלה בחודשים האחרונים מירידה מתמשכת בערך המניה שלה.

 

בטק-קראנץ' העריכו כי משמעות העלייה בשבוע שחלף היא שהשווקים רואים בחיוב את גוגל+, בניגוד לנסיונות הקודמים והכושלים של ענקית האינטרנט בתחום החברתי - גוגל וייב וגוגל באזז. שווי השוק של גוגל עומד כעת על כ-170 מיליארד דולר.

 

בתוך כך נמשכים הנסיונות להעריך כמה משתמשים כבר יש לשירות החדש: גוגל+ עדיין לא נפתח באופן מלא לגולשים, והם תלויים בהזמנות שמספקים חבריהם שכבר רשומים לשירות. יו"ר גוגל, אריק שמידט, ציין כי מדובר ב"משתמשים רבים", אך לא נקב במספר.

 

פול אלן, המייסד של אתר ancestry.com שעוסק באילנות יוחסין (אין קשר לאחד ממייסדי מיקרוסופט) פירסם אתמול (ב') הערכה המתבססת על אלגוריתם שבודק את מספר שמות המשפחה הנדירים בגוגל+. לפי הערכה זו, מספר המשתמשים בשירות הוכפל פי 2.8 בשבוע שחלף, והגיע ל-4.7 מיליון משתמשים. עם זאת, ספק רב אם אכן מדובר בהערכה מדויקת ומבוססת דיה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x