$
סטארט-אפים והון סיכון

סטארט-אפ דירוג התכנים בסלולר My6Sense מגייס 1.1 מיליון ד'

תעוזה מובילה את הסבב עם חצי מיליון ד' תמורת 11% מהסטארט-אפ, שמסדר אימיילים ועדכונים מרשתות חברתיות לפי טעמו של המשתמש

אסף גלעד 10:4510.07.11
חברת הסטארט-אפ הישראלית My6Sense מגייסת 1.1 מיליון דולר לפי שווי של 5 מיליון דולר, בהובלת קרן ההון סיכון הישראלית תעוזה ובשיתוף המשקיעים הקיימים: אייל ולדמן (מנכ"ל מלאנוקס) אריק בן-חמו (ממייסדי 3com) ונחמן שלף, יוצא קרן בנצ'מרק. בעלי מניות נוספים בחברה כוללים את ג'וזף
שטראוס, מייסד ומנכ"ל לשעבר של גיי-די-אס יוניפייז, וכן את לאו לקס, גיל ומנחם שטרנברג.

 

זהו סבב הגיוס השני של החברה שמביא אותה לסך גיוסים של 4 מיליון דולר. תעוזה מובילה את הסבב הנוכחי עם השקעה של חצי מיליון דולר, ותקבל תמורתה 11% בחברה.

 

הסטארט-אפ My6sense, שהקימו בשנת 2008 ברק חכמוב, ממייסדי וראז, ואבינועם רובינשטיין, ממייסדי אטריקה שנמכרה לנוקיה-סימנס, פיתחה אפליקצייה המדרגת תכנים שונים על מסך הסלולר, באופן שמותאם להעדפותיו של המשתמש.

 

כך, מציגה האפליקציה הודעות מפייסבוק ומטוויטר, פוסטים מבלוגים ואימיילים שהתקבלו, מסודרים לפי טעמו האישי של המשתמש. האפליקציה שוחררה בשנת 2009 לאייפון, ובשנה שעברה הושקה גם גרסת אנדרואיד. השנה השיקה החברה כלי סידור לציוצים בטוויטר על פי מידת העניין הצפויה למשתמש.

 

האלגוריתם, שפותח על ידי מספר פרופסורים למדעי המחשב, בהם משה טננהולץ, יואב שהם וכרמל דומשלק, מתחקה אחר התנהגות המשתמש, תחומי העניין שלו, מיקומו, והחברים הקרובים שלו, לומד אותם תוך ימים ספורים. לאחר תקופת הלמידה מתעדף את מקורות המידע המתקבצים מערוצי התוכן השונים. את האלגוריתם מכנים מנהלי החברה הישראלית "האינטואיציה הדיגיטלית" של המשתמש.

 

אבי קרבס, מנכ"ל תעוזה, ציין כי בכוונת הקרן לבצע השקעות נוספות עוד השנה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x