שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

מערכות ההפעלה של גוגל - אבל הכסף זורם דווקא למיקרוסופט

יצרנית המחשבים ווינסטרון הפכה לחברה ה-5 שמשלמת למיקרוסופט בשל הפרת פטנטים לכאורה באנדרואיד. לראשונה: תמלוגים גם על כרום OS

יוסי גורביץ 11:4106.07.11

מיקרוסופט מצאה דרך חדשה להכניס כספים: אתמול (ג') הודיעה החברה כי הגיעה להסכמה עם יצרנית המחשבים Winstron, שבמסגרתו תשלם ווינסטרון למיקרוסופט סכום בלתי ידוע תמורת הזכות להשתמש בפטנטים של מיקרוסופט - כך מדווח האתר NetworkWorld. לפי הפרסום, הסכום ישולם בגין פטנטים שלטענת

מיקרוסופט מופרים במערכת ההפעלה אנדרואיד, ולראשונה גם במערכת ההפעלה כרום OS.

 

ווינסטרון מייצרת ובודקת מחשבים ומערכות עבור יצרניות קצה כמו אייסר, לאחר שבעבר היוותה את חטיבת התכנון של היצרנית. ההסכם שלה עם מיקרוסופט חל על "טאבלטים, מכשירים סלולריים, קוראי ספרים דיגיטליים או כל מוצר המשווק לצרכנים" שמופעל באמצעות מערכת ההפעלה אנדרואיד או כרום.

 

בכך הפכה ווינסטרון לחברה החמישית שמשלמת למיקרוסופט עבור הזכות להשתמש באנדרואיד, שכידוע פותח על ידי יריבתה של מיקרוסופט, גוגל. הסכומים שמשלמות החברות בדרך כלל לא ידועים, אך לאחרונה נחשפה העובדה ש-HTC משלמת למיקרוסופט חמישה דולרים על כל מכשיר אנדרואיד שהיא מוכרת.

 

פרשנים העריכו שמיקרוסופט מרוויחה ממכירת כל מכשיר אנדרואיד מתוצרת HTC הרבה יותר משהיא מרוויחה ממכירות מכשירי ווינדוס פון של אותה יצרנית. להערכת NetworkWorld יתכן שיש חברות נוספות שהגיעו להסכמים דומים עם מיקרוסופט, ושהחברה תכריז על כך בקרוב.

 

מיקרוסופט מנהלת מאבק משפטי נגד מספר יצרניות אחרות המתבססות על אנדרואיד, בהן מוטורולה. בנוסף היא תבעה את בארנז אנד נובל, יצרנית קורא הספרים הדיגיטליים נוק, בטענה שהשימוש באנדרואיד מפר את הפטנטים שלה.

 

מיקרוסופט הכריזה בעבר שיש לה בעלות על כ-200 פטנטים שמופרים לכאורה במערכת ההפעלה לינוקס, שהן כרום והן אנדרואיד מתבססות עליה, אך הבהירה כי תימנע מלתבוע אנשים שמשתמשים בלינוקס שלא למטרות רווח. בעבר תבעה ענקית התוכנה את TomTom, יצרנית מכשירי ה-GPS, בשל השימוש שהיא עושה בלינוקס, אך טוםטום סיימה את התביעה על ידי תשלום למיקרוסופט תוך זמן קצר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x