שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

בגלל אנדרואיד: אורקל דורשת מגוגל 2.6 מיליארד דולר

אורקל הציגה לביהמ"ש את היקף הפיצויים שהיא דורשת, כיוון שלטענתה מערכת ההפעלה הסלולרית מבית גוגל מפירה פטנטים בתחום הג'אווה

יוסי גורביץ 12:3130.06.11
אורקל, שטוענת שגוגל הפרה את הפטנטים שלה בתחום הג'אווה כאשר יצרה את אנדרואיד, הודיעה לבית המשפט שהיא דורשת לקבל פיצויים בגובה 2.6 מיליארד דולר. בדיונים קודמים נמנעה אורקל מלקבוע את סכום הפיצויים שמגיע לה לדעתה, והסתפקה באמירה שמדובר ב"מיליארדים".

 

דרישת הפיצויים

של אורקל מתבססת על הערכה שביצע עבורה פרופסור אייאן קוקברן מאוניברסיטת בוסטון: על פי חישוביו, גוגל צפויה להרוויח כ-200 מיליון דולר מאנדרואיד מדי שנה בעשור הקרוב.

 

אורקל טוענת כי סאן, שהחזיקה בפטנטים על ג'אווה, הציעה לגוגל תנאי רישוי טובים לפטנטים שלה, אך זו סירבה והעדיפה לפתח את אנדרואיד ללא רשיונות. סאן עצמה לא תבעה את גוגל, אך אורקל שרכשה אותה דווקא העדיפה לפנות לערכאות. מנכ"ל ענקית המחשבים, לארי אליסון, נחשב למקורב לסטיב ג'ובס, מנכ"ל אפל שמתחרה באנדרואיד.

 

גוגל, בתגובה, קיבלה מבית המשפט רשות לבצע הליך Daubert נגד חישוביו של קוקברן – הליך שמונע את הצגתן של ראיות לחבר המושבעים עד שהשופט יקבע אם יש בהן ממש. לטענת גוגל, הנתונים של קוקברן "בלתי אמינים, מוליכי שולל, ולא ראויים להצגה בפני חבר המושבעים".

 

זוהי איננה הפעם הראשונה שמכשירי אנדרואיד חשודים בהפרת פטנטים: בתחילת החודש התברר כי HTC משלמת למיקרוסופט חמישה דולרים עבור כל מכשיר אנדרואיד שהיא מוכרת, משום שהיא הכירה בכך שמערכת ההפעלה הסלולרית מפרה פטנטים השייכים למיקרוסופט. כ-40 חברות הגישו תביעות הפרות פטנטים כנגד אנדרואיד: מנכ"ל מיקרוסופט, סטיב באלמר, כבר עקץ את גוגל ואמר שמערכת ההפעלה שלה איננה חינמית, כפי שנטען, אלא מגיעה עם "מס פטנטים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x