$
אינטרנט

גוגל מאשרת שרשות הסחר בארה"ב פתחה בחקירה נגדה

ענקית החיפוש לא מסרה פרטים לגבי מהות החקירה; לפי דיווחים ה-FTC מתכוונת לבדוק האם גוגל ניצלה לרעה את כוחה בתחום החיפוש על מנת לקדם את שירותיה ולדחוק את המתחרים; חקירה דומה מתנהלת באירופה

סוכנויות הידיעות 20:5124.06.11

גוגל אישרה היום (ו') כי נפתחה נגדה חקירה על ידי ה-FTC - לפי פוסט בבלוג של גוגל, רשות הסחר האמריקאית הודיעה לחברה כי היא חוקרת אותה. ענקית החיפוש לא סיפקה פרטים לגבי מהות החקירה ומסרה כי "לא ברור לגמרי מהם החששות של ה-FTC".

 

אתמול דיווח ה"וול סטריט ג'ורנל" כי

גוגל עומדת לקבל זימון מרשות הסחר הפדרלית של ארצות הברית (FTC) כחלק מחקירת עסקי החיפוש של ענקית האינטרנט. החברה, ששולטת בשוק החיפוש האמריקאי והבינלאומי, הואשמה על ידי המתחרים בניצול כוחה בתחום כדי לקדם את שירותיה השונים ולדחוק את המתחרים. לפי ה"ג'ורנל", ה-FTC מתכוון לשלוח את הצו לפתיחת חקירה אזרחית ביחד עם בקשה להשגת מידע נוסף בתוך חמישה ימים. רשות הסחר וגוגל סירבו להגיב על הפרסום אמש אך היום, כאמור, אישרה גוגל את הדיווח.

 

גוגל עומדת בפני חקירה בתחום בשני צדי האוקיינוס: הנציבות האירופית החלה לבחון בנובמבר האם ענקית האינטרנט היטתה את תוצאות החיפוש כדי לפגוע במתחרותיה. בין המתלוננות נגד גוגל ניתן למצוא חברות המציעות שירותי חיפוש אחרים, בהן גם מיקרוסופט שמפעילה את בינג, וכן אתרים להשוואת מחירים.

 

"אין לזלזל בהפרעה הנלווית לחקירה פדרלית", אומר קולין גיליס מ-BGC פרטנרס לסוכנות הידיעות רויטרס. הוא הוסיף כי אחת מאפשרויות הצמיחה הטובות ביותר עבור גוגל - כניסה לשווקים שבהם טרם פעלה - נפגעת מחקירות ההגבלים העסקיים. לדבריו, העלות האמיתית של חקירת ה-FTC אינה במישור הפיננסי. "הנושא גורם בסופו של דבר להפרעה מבחינת ההנהלה. זו העלות האמיתית".

 

גוגל כבר התמודדה בעבר עם חקירות מצד הממונים על ההגבלים העסקיים. החברה ויתרה ב-2008 על עסקת חיפוש עם יאהו, לאחר שמשרד המשפטים האמריקאי רמז כי בכוונתו לערער עליה. כמו כן שופט בניו יורק פסק שההסכם בנוגע לשירות Google Books, שאליו הגיעה גוגל עם מוציאים לאור וסופרים, אינו חוקי.

 

ענקית האינטרנט סובלת בחודשים האחרונים מירידה בערך מניותיה. שווי מניה בודדת עמד בתחילת השנה על יותר מ-600 דולר, אך כיום נסחרות מתחת ל-500 דולר. ביום חמישי נסחרה המניה ברמה של 476.60 דולר, ירידה של 2%.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x