$
הייטק והון סיכון

נוקיה ניצחה במאבק הפטנטים סביב האייפון: אפל תשלם לה פיצויים

חדשות טובות לענקית הסלולר הפינית, לאחר שהוסכם כי אפל תעביר לה פיצויים ותמלוגים שסכומם המדויק לא נחשף. מנכ"ל נוקיה: "שמחים לצרף את אפל לרשימת החברות שקנו מאיתנו רשיונות פטנטים, זו הזדמנות למכור זכיונות נוספים"

יוסי גורביץ 10:5114.06.11

נוקיה עוברת תקופה קשה במיוחד, אבל עכשיו לענקית הסלולר הפינית יש סוף סוף סיבה לחייך: החברה הודיעה הבוקר (ג') על סיום הסכסוך המשפטי שלה עם אפל סביב שורה של פטנטים הנוגעים לשימוש בסמארטפונים. אפל תשלם לנוקיה סכום לא ידוע כפיצוי, כמו גם תמלוגים על המשך השימוש בפטנטים

שלה. נוקיה מסרה עדכון בנושא בהודעה לעיתונות.

 

הסכומים המדויקים שעליהם הוסכם לא פורטו, והם נחשבים חשאיים, אך נוקיה אמרה כי ההסדר מאפשר לה להעלות באופן ניכר את תחזיות ההכנסות התפעוליות שינבעו מהמכשירים ומהשירותים שלה ברבעון השני של 2011.

 

מנכ"ל נוקיה, סטיבן אלופ, אמר כי "אנחנו שמחים מאוד לצרף את אפל לרשימת החברות שרכשו רשיונות פטנטים מנוקיה". אלופ אמר עוד כי הפשרה מוכיחה את עליונותה של נוקיה בתחום הפטנטים התעשייתיים ומאפשרת לה להתמקד ב"הזדמנויות למכור זכיונות נוספים" בשוק הטלפונים הניידים.

 

נוקיה תבעה את אפל בסוף 2009, בטענה שיצרנית האייפון הפרה שורה של פטנטים רשומים - כ-46 במספר - מאז השקתו של המכשיר הפופולרי בשנת 2007. החברה הפינית דרשה תמלוגים עבור כל מכשירי האייפון שמכרה אפל.

 

אפל הגישה תביעה נגדית, ובין השאר פנתה לוועדת הסחר הבינלאומי (ITC) - גוף אמריקאי בעל סמכויות שיפוט - בניסיון למנוע את מכירת מכשירי נוקיה בארה"ב. באפריל 2011 דחו עורכי הדין של ה-ITC תביעה זו של אפל, ומצאו שנוקיה ו-HTC, שנתבעה גם היא, לא הפרו פטנטים במקרה זה. במהלך הדיונים תקפו עורכי הדין של נוקיה ו-HTC את אפל בחריפות, וציינו ששתי החברות פעלו בתחום הסלולר שנים ארוכות לפני שאפל נכנסה אליו.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x