$
חדשות טכנולוגיה

סטיב ג'ובס: אפל תקים מטה עובדים נוסף בארה"ב ב-2015

המטה, שהוצג בפני מועצת העיר של קופרטינו, מתפרש על שטח של 77 דונם שנרכשו מחברת HP, ובמרכzו מבנה מעוגל שמתוכנן להכיל כ-12 אלף עובדים, המעוצב בצורת חללית

שי ענבל 12:2408.06.11

יום אחרי אירוע הפתיחה של WWDC בסן פרנסיסקו, הגיע מנכ"ל אפל, סטיב ג'ובס, לקופרטינו - העיר שבה שוכן מטה אפל הנוכחי - והציג לפני מועצת העיר את עיקרי תוכנית המטה (Apple Campus) הנוסף העתידי, לקראת הגשת התוכניות עצמן ואישורן הצפוי על ידי המועצה.

 

 
במהלך המצגת של ג'ובס, שארכה כרבע שעה, אמר ג'ובס כי "אפל גדלה כמו דשא", וש"והמטה הנוכחי פשוט לא מספיק לנו". מסיבה זו החברה זקוקה למטה נוסף, לדבריו, וקנתה לצורך זה שטח בגודל 150 אקר (כ-607 דונם) מחברת HP. בשטח יוקם - בין היתר - מבנה בן ארבע קומות ("בצורת חללית") שיאכלס כ-12 אלף עובדים (המטה הנוכחי מאכלס כ-2,800 "בלבד"), חניון תת-קרקעי, מרכז אנרגיה (שיתפקד כמקור העיקרי לחשמל), אודיטורים למצגות, קפיטריה ועוד.
 
לאחר סיום המצגת, שלוותה במחיאות כפיים ותשואות מהקהל וחברי מועצת העיר, נשאל ג'ובס מה היתרונות שמטה נוסף יספק לעיר, וזה ענה (בקוצר רוח מסוים) כי מדובר על המשך תשלום המיסים של אפל לקופרטינו, או שזו תיאלץ לעבור ל-Mountain View - המקום שבו שוכן מטה גוגל בארה"ב.
 
מיותר לציין שהתרחיש הנ"ל אינו רצוי מבחינת חברי המועצה, אך הם גם דאגו לבקש מג'ובס WiFi בחינם לכל העיר, וחנות אפל מקומית (בקשות שלהן סירב בנימוס יחסי). עוד נשאל ג'ובס מתי צפוי להיות המבנה מוכן - וזה ענה כי הצפי הוא שנת 2015.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x