$
חדשות טכנולוגיה

נינטנדו מכריזה על קונסולת המשחקים הבאה שלה: Wii U

נינטנדו (שוב) פורצת דרך - קונסולת המשחקים החדשה שלה מגיעה עם שלט שהוא גם טאבלט ותמיכה מלאה ב-HD

הראל עילם 20:0107.06.11

נינטנדו חשפה באופן רשמי את קונסולת המשחקים הבאה שלה והיורשת של ה-Wii - ה-Wii U. החברה הציגה את הקונסולה ב-E3, תערוכת המשחקים הגדולה בעולם, המתרחשת בימים אלו במרכז הקונגרסים של לוס אנג'לס. ה-Wii U מבוססת על קונספט חדש לחלוטין - שלטים שגם מתפקדים כטאבלט, עם מסך מגע מלא וסטיילוס. השלטים יכולים לתפקד כקונסולת משחקים נפרדת, כך שאנשי הבית יכולים לשחק במספר משחקים שונים בו זמנית.

 

החברה לא חשפה את המחיר או את המפרט הטכני של הקונסולה החדשה, שצפויה לצאת במהלך 2012.

 

הקונסולה הקודמת של נינטנדו, ה-Wii, שינתה את תעשיית המשחקים עם שלטים ומשחקים המבוססים על תנועה. עם זאת, בשנה האחרונה הקונסולה החלה לאבד ממעמדה לעומת המתחרות, בעיקר בגלל בקרי התנועה של הפלייסטיישן וה-XBOX והיתרון המשמעותי שלהן בתחום הגרפיקה.

 

ה-Wii U שומרת על הקונספט המקורי של ה-Wii אבל מחדשת אותו על ידי כך שהיא מחליפה את השלט הקלאסי במסך מגע.השלטים הגדולים למדי, בגודל של מיני טאבלט - יותר מכל שלטי הקונסולות הקיימים. כל שלט הוא אלחוטי וכולל מסך מגע בגודל 6.2 אינץ במרכז, שגם עובד יחד עם סטיילוס, בנוסף למספר כפתורים. בדומה ל-Wii הראשון, כל שלט גם מציעה שליטה על בסיס תנועה בעזרת אקסלומטר, חיישני תנועה וג'ירוסקופ. חלק מהתכונות האלו קיימות בקונסולה הניידת החדשה של סוני, Vita.

 

העיצוב נראה ידידותי ונוח ומזכיר את השלט הישן של ה-Wii. השלט החדש גם כולל מצלמה קדמית עבור שיחות וידאו ותמונות.האביזרים הקיימים ל-Wii - כגון הגה למשחקי מירוצים - יוכלו להתחבר לשלט החדש. 

 

לא צריך לריב על השלט 

 

נינטנדו רואה בקונסולה החדשה כקונספט "בידור אינטראקטיבי" חדש, בו משתמשים יכולים לצפות בסרטים ומשחקים בטלוויזיה גם דרך המסך בשלט הנייד שלהם. הקונסולה תתמוך בריבוי פעולות ותוכל לתפקד כמרכז בידור ביתי אמיתי. כך, אם ההורים רוצים לצפות בטלוויזיה בזמן שהילדים משחקים, בלחיצת כפתור אחת המשחק עובר מהטלוויזיה לשלט והילדים יכולים להמשיך ולשחק. גם לראות סרט אחר ממה שהאחרים צופים בטלוויזיה הוא אופציה. השלט כולל חיבור אלחוטי בקצב מספק להעברת סרטים באיכות HD מלאה.

 

 

הקונסולה החדשה תתמוך במשחקים ובסרטים ברזולוציות HD, בדומה לקונסולות הדור הנוכחי. בעוד ששחקנים יוכלו להשתמש בשלט ללא הטלוויזיה, נינטנדו מבהירה שלא מדובר בטאבלט נפרד או קונסולת משחקים ניידת - כך שה-Wii U לא תתחרה בנינטנדו 3DS המצליח. ככל הנראה, השלט לא יכלול חיבור אלחוטי מתקדם (כמו 3G) אלא אזורי ומקומי בלבד - כמו טלפון קווי אלחוטי.  

 

הקונסולה החדשה, בניגוד לגרסה הראשונית של ה-Wii, תכלול חיבור פס רחב לאינטרנט ותציע מגוון רחב של "שירותי טלוויזיה מבוססי אינטרנט". החברה לא הרחיבה על כך אבל Wii תומכת כיום בצורה חלקית בשירותים כגון נטפליקס, המאפשרים סטרימינג של סרטים אל הטלוויזיה. 

 

החברה הדגימה את היכולות הגרפיות של המכשיר, שנראות מרשימות במיוחד ויתכן ואף עולות על קונסולות הדור הנוכחי. היא הציגה מספר משחקים חדשים שיעבדו על הקונסולה, ביניהם סופר מריו, Batman: Arkham City, טאקן, אססין קריד החדש, Battlefield 3 ו-Ghost Recon Online. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x