$
התעשייה

אלישע ינאי רוכש את השליטה בביפר

מנכ"ל מוטורולה ישראל לשעבר רוכש 51% ממניות חברת ביפר, הנמצאות בבעלות מוטורולה סולושנס, בעבור עשרות מיליוני שקלים

אסף גלעד 13:4206.06.11

אלישע ינאי, מנכ"ל מוטורולה ישראל לשעבר, רוכש את השליטה בחברת ביפר מידיה של מוטורולה סולושנס. ינאי רוכש 51% ממניות החברה תמורת סכום המוערך בעשרות מיליוני שקלים.

 

עסקה זו היא חלק מהמהלך האסטרטגי של מוטורולה העולמית למכור חלק מנכסיה בישראל ולהתמקד בפיתוח מערכות

תקשורת. בסוף השנה שעברה מכרה את המפעל שהקימה בערד לידיה של חברת פלקסטרוניקס, וכן מכרה את אחזקותיה ב'טלדור תקשורת' לידיה של חברת האם טלדור. קודם לכן מכרה מוטורולה לבזק את אחזקותיה בחברת פלאפון שהיתה שותפה בהקמתו, וכן מימשה את אחזקותיה במירס.

 

המהלך החל עוד לפני תחילת 2011, אז החברה התפצלה לשתי חברות נפרדות - מוטורולה מוביליטי האחראית על תחום הסלולר הצרכני ומוטורולה סולושנס, האחראית על פיתוח ויצור ציוד תקשורת תעשייתי ומסחרי.

 

ביפר עוסקת בשירותי איתור והעברת הודעות. מרכז של החברה, המנוהל על ידי אילן פרידלנד, נמצא ברמת גן. היא מעסיקה כ-470 עובדים. בין לקוחותיה העיקריים כיום נמצאים כל ארגוני החירום והבטחון בישראל. בשנים האחרונות פעלה מירס להגביר את נוכחותה בשוק האזרחי על ידי הפעלת שירות להפניית שיחות שלא נענות למוקד טלפוני מאוייש.

 

אברהם הרשלום, אמנון אדורם ואמנון בוקר ימשיכו להחזיק בשארית המניות של ביפר.

 

ינאי פרש ממוטורולה עוד קודם לסדרת המימושים שניהלה החברה. לאחרונה הוזכר שמו כאחד מיועציו של חזי בצלאל, אחד הזוכים במכרז להקמת מפעיל סלולרי נוסף, שמשרד התקשורת פסל את בחירתו לאחר שאיחר בהגשת מסמכי הערבות הבנקאית. את מוטורולה סולושנס ייצגו בעסקה עורכי הדין רועי קנר, דנה חורב ונועה גבע ממשרד ארדינסט בן נתן.

 

ממוטורולה סולושנס נמסר: "עם השלמת מהלך הפיצול בחודש ינואר 2011, מתמקדת מוטורולה סולושנס בתחומים האסטרטגיים לחברה - פתרונות תקשורת לגופי חירום והצלה, פתרונות פס רחב ועוד. קו מוצרי ביפר אינו משתלב באסטרטגיה של החברה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x