אינטרנט

סין מאיימת: גוגל תשלם על טענות הפריצה

שופר רשמי של המשטר הסיני הצהיר כי גוגל הפכה ל"כלי פוליטי להשחרת פני המשטר", וכי ענקית החיפוש תשלם על כך בכיסה

יוסי גורביץ 10:1406.06.11
פחות משבוע לאחר שגוגל דיווחה על עוד התקפת האקרים סינים על שרתי ג'ימייל, מחריף המשטר הסיני את התבטאויותיו: המהדורה הבינלאומית של ה-People's Daily, שופר המפלגה הקומוניסטית הסינית, הזהיר הבוקר (ב') כי גוגל צפויה לשלם מחיר על הצהרותיה. כך דיווחה סוכנות הידיעות רויטרס.

 

לדברי
הפיפלז דיילי, גוגל הפכה ל"כלי פוליטי להשחרת פני המשטר". אף שגוגל נמנעה מלהאשים ישירות את ממשלת סין בהתקפה, בכך שהיא ציינה שמטרות ההתקפה היו פעילי זכויות אדם סיניים, טוען הפיפלז דיילי, היא "שיחקה במכוון לידי תפיסות מערביות שליליות של סין, ורמזה בגסות שההתקפה מגיעה מממשלת סין". העיתון טען כי ההאשמות הן "חסרות בסיס" וכי הן "נעשו בזדון". העיתון הזהיר כי "כאשר תשתנה הרוח הבינלאומית, גוגל עשויה להיות מוקרבת לצרכים פוליטיים ולהדחות על ידי השוק".

 

בהודעתה על נסיון הפריצה מהשבוע שעבר, שככל הנראה היה מיועד להגיע למטרות בבית הלבן, נמנעה גוגל מלהאשים את המשטר בבייג'ינג, אך ציינה כי מקור ההתקפה בג'ינאן, שם ממוקמת יחידת-סייבר חשאית של המשטר. מזכירת המדינה קלינטון התייצבה לצדה של גוגל ואמרה כי ההאשמות "חמורות". יצוין כי ממשלת ארה"ב התייצבה לצדה של גוגל גם כאשר זו האשימה את הממשל הסיני ישירות בנסיון פריצה לג'ימייל, בינואר 2010. כתוצאה מההתנגשות ההיא עם המשטר, העבירה גוגל חודשיים לאחר מכן את פעילותה מבייג'ינג להונג קונג.

 

בימים האחרונים, נקטה סין שורה של צעדים שמיועדים להבהיר את כוחה בתחום מלחמת הסייבר: היא חשפה את ה"צבא הכחול", יחידת קומנדו סייבר, ומאמר של קצינים בכירים בצבא הסיני קרא בסוף השבוע לסין לראות במרחב הקיברנטי שדה קרב לכל דבר, ולשלוט בו.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x