$
חדשות טכנולוגיה

איפה האייפון? אפל: נחשוף בכנס שלנו עדכונים למערכות ההפעלה

מאז 2008 דגמים חדשים של המכשיר הוצגו בוועידת המפתחים של אפל, שתיפתח בשבוע הבא. אבל הודעת החברה על האירוע עוסקת רק בתוכנה. ג'ובס ינאם בפתיחת הכנס

עומר כביר 16:3731.05.11
יהיה אייפון 5 או לא יהיה אייפון 5? אפל הודיעה היום (ג') אילו מוצרים היא צפויה לחשוף במהלך ועידת המפתחים העולמית שלה (WWDC), שתיפתח ביום שני הקרוב בסן-פרנסיסקו. לפי ההודעה, ייתכן שחובבי האייפון ייאלצו לחכות עוד זמן מה למכשיר חדש, אבל יש גם בשורות טובות.

 

בהודעה

שפורסמה באתר החברה מאשרת אפל שהמנכ"ל סטיב ג'ובס, שרשמית נמצא עדיין בחופשת מחלה ללא הגבלת זמן, יפתח את האירוע בנאום שבו תחשוף אפל את הדור הבא של פיתוחיה בתחום התוכנה. זו תהיה הפעם השניה מאז חופשת המחלה שבה ג'ובס נואם בהכרזה של אפל: הוא גם השיק את האייפד 2 בתחילת מרץ. 

 

עדכוני התוכנה יכללו את iOS 5, הגרסה החדשה של מערכת ההפעלה לאייפון, אייפד ואייפוד טאץ'; את Lion (אריה), הגרסה השמינית של מערכת ההפעלה OS X למחשבי מק, וכן מוצר חדש בשם iCloud - שירותי ענן שעליהם לא נמסרו פרטים.

 

בולט בהעדרו אזכור לחשיפת מוצר חומרה כלשהו, ובמיוחד האייפון. מאז 2008 שימש הנאום המרכזי בוועידת המפתחים כבמה לחשיפת הדגם החדש של הסמארטפון הפופולרי. בנוסף, באירועים רבים שבהם חושפת אפל מכשיר מרכזי היא רומזת על כך בהזמנות לאירוע ובהודעות עליו.

 

ההודעה הנוכחית מחזקת את ההשערה שדגם האייפון החדש יוצג במועד מאוחר יותר, כשההערכות הנוכחיות מדברות על ספטמבר. עם זאת, אין לפסול את האפשרות שאפל מתכננת הפתעה וג'ובס יחשוף דגם אייפון חדש, אולי אף ברגע האחרון של נאומו - במסגרת ה-One More Thing המפורסם.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x