שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
התעשייה

מכסים חובות: גוגל תרכוש בכ-17 מיליון שקל את הפטנטים של מודו

הפטנטים שבהם מחזיקה חברת הסלולר הישראלית שקרסה יעברו לידי ענקית הטכנולוגיה, לאחר שנערכה התמחרות נוספת בנושא. אתמול התברר כי דב מורן, היזם שמאחורי מודו, משקיע בחברת סטארט-אפ חדשה

מארק שון ואסף גלעד 11:3419.05.11

חברת גוגל העולמית תרכוש ב-16.8 מיליון שקל את הפטנטים של חברת הסלולר מודו, שמאחוריה עומד דב מורן. את עשרות הפטנטים, שחלקם נמצאים בהליכי אישור, מוכרת מודו לאחר שהנפקתה בבורסה בת"א נכשלה והיא נאלצה לפטר את עובדיה וללכת להליך של כינוס נכסים. ההודעה זו נמסרת כחצי שנה לאחר כניסת מודו להליך של כינוס נכסים.

 

הרכישה מצד גוגל התאפשרה לאחר שלפני כשבועיים אישר בית המשפט המחוזי בתל אביב את בקשתה של ענקית הטכנולוגיה העולמית לערוך התמחרות נוספת על רכישת הפטנטים של מודו. לבקשה הצטרפה גם עו"ד חנית נוב, כונסת הנכסים של מודו.

 

עד חודש מרץ נחשבה קינגסטון למועמדת היחידה לרכישת הפטנטים, עם הצעת מכירה בגובה של 5 מיליון שקל, עד שגוגל הגישה בקשה לבית המשפט המחוזי לפתוח מחדש את התהליך כדי שתוכל להציג הצעת מכר נגדית, שעמדה תחילה על שווי של 7 מיליון שקל. בהתמחרות הנוספת השתתפו גוגל, חברת Silent River וחברת Wi-Lan. קינגסטון עצמה יצאה מהתמונה לאחר ההחלטה.

 

הכונסת החליטה לנהל הליך התמחרות מקוון, שנחשב לייחודי בנוף בישראל. ההתמחרות נעשתה אתמול בנוכחותו של מורן, כאשר נקבע מחיר מינימום של 8 מיליון שקל, והיא התנהלה עם "קפיצות" של 30 אלף דולר.

 

לאחר תהליך של שעתיים גוגל הגיעה למחיר של 16.8 מיליון שקל, כאשר ההצעה השניה היתה רק 10 אלף דולר מאחוריה, של חברת Silent. לאחר תום ההתמחרות המקוונת פנתה הכונסת טלפונית לשני המציעים האחרים ונתנה להם הזדמנות לשפר את ההצעות - אך הם סירבו.

 

דב מורן ומכשיר של מודו. סוף לפרשה? דב מורן ומכשיר של מודו. סוף לפרשה? צילום: דמיטרי שביצ'נקו

 

עובר לסטארט-אפ הבא

 

עו"ד נוב הודיעה כי סכום המכירה יכסה על כל חובותיה, בהם גם זה לבנק דיסקונט - הנושה העיקרית של מודו. בדצמבר האחרון, לאחר שביטל את ההנפקה לבורסה, פנה מורן לביהמ"ש. הפנייה הגיעה בעקבות חוב של כ-21.3 מיליון שקל לבנק דיסקונט. כיום החוב עומד על 14.6 מיליון שקל, שיכוסה לחלוטין על ידי המכירה לגוגל.

 

מהבקשה של הכונסת עולה, כי ההצעה של גוגל עתידה לכסות את הוצאות הכינוס (כולל תמלוגים למדען הראשי) ואת החוב לדיסקונט, ולהשאיר לשאר הנושים, בהם עובדי החברה, כ-3 מיליון שקל.

 

אתמול נחשף במאגר המידע IVC כי מורן השקיע 3 מיליון דולר, מכספו הפרטי, בסטארט-אפ INTOeTV. מורן אינו חושף את המוצר שאותו מפתחת החברה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x