$
אינטרנט

עכשיו זה רשמי: מיקרוסופט רוכשת את סקייפ תמורת 8.5 מיליארד דולר

זאת הרכישה הגדולה ביותר של מיקרוסופט מאז שקנתה את AQuantive ב-2007, תמורת 6 מיליארד דולר

הראל עילם 15:5410.05.11

ענקית התוכנה מיקרוסופט שחררה הודעה בורסאית רשמית על כוונתה לרכוש את חברת הטלפוניה הגדולה בעולם, סקייפ. היקף העסקה עומד על 8.5 מיליארד דולר במזומן ובחובות. השמועות על הרכישה הופיעו לראשונה לפני כ-24 שעות. במידה ולשכת ההגבלים העסקיים תאשר את העסקה, היא צפויה לצאת לפועל

לקראת סוף השנה.

 

מיקרוסופט מתכוונת לשלב את שירות הטלפוניה של סקייפ בתוך מכשירי הסלולר המבוססים על וינדוז 7 פון. היא גם תוכל לשלב את שירות הצ'ט אודיו והוידאו בתוך חבילת התוכנות של קונסולת המשחקים XBOX360, כחלק מהפיצ'רים הזמינים דרך מצלמת הרשת ובקר התנועה קינקט ובחבילת תוכנות הלייב, ביניהן גם לייב מסנג'ר, הכוללת שירות צ'ט וידאו ואודיו משלה.מיקרוסופט הודיעה שהיא תמשיך לתמוך במוצרי סקייפ המיועדים למערכות הפעלה אחרות ומכשירי סלולר מתחרים.

 

זאת העסקה הגדולה ביותר בתולדות מיקרוסופט. היא תדחוק מהמקום הראשון את העסקה לרכישת AQuantive מ-2007, שהיקפה עמד על 6 מיליארד דולר.

 

לסקייפ יש כיום כ-170 מיליון משתמשים רשומים, מתוכם 8.8 מיליון מנויים משלמים. במהלך 2010, מיליוני המשתמשים הרשומים ביצעו מיליארדי שיחות באורך כולל של 207 מיליארד דקות וידאו ואודיו.

משרדיה הראשיים של החברה יושבים בלוקסמבורג, וברשותה גם משרדים בלונדון, סטוקהולם, אסטוניה ופאו אלטו.

 

לפני כשבוע פורסם כי גוגל ופייסבוק ניהלו, כל אחת בנפרד, מגעים עם סקייפ בניסיון להגיע להסכמה על שותפות איתה. היקף העסקה הוערך בכ-4 מיליארד דולר. בעבר גם התפרסמו מגעים נפרדים עם סיסקו, עם שווי עסקה המוערך ב-5 מיליארד דולר.

 

סקייפ נרכשה בשעתו על ידי איביי, אך השילוב בין שתי החברות לא צלח.לפני קרוב לשנתיים, איביי מכרה את גרעין השליטה של סקייפ לקבוצת המשקיעים סילבר לייק, הכוללת בתוכה את קרן הון הסיכון אנדרסן הורוביץ. בספמבר 2009, איביי מכרה 56% מסקייפ לפי שווי שוק של 2.75 מיליארד דולר. בנוסף, בהסכם פשרה בנוגע לפטנטים, איביי העבירה 14% נוספים לידי מייסדי סקיי, ניקאלס זנסטרום וג'אנוס פרייס.

 

באוגוסט האחרון הודיעה סקייפ כי בכוונתה לצאת להנפקה פומבית. עם זאת, ההנפקה נדחתה על ידי המנכ"ל החדש של סקיי, טוני בייטס, שנכנס לתפקידו באוקטובר הקודם. הנפקתה של סקייפ, על פי המקורות של רויטרס, הייתה צפויה לגייס לחברה כמיליארד דולר. 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x