$
חדשות טכנולוגיה

בגלל הפרסומות הסלולריות: משטרת קוריאה הדרומית פשטה על משרדי גוגל

בקוריאה חושדים שפלטפורמת הפרסום אדמוב אספה מידע על מיקום משתמשי הסלולר בניגוד לחוק. השוטרים החרימו מחשבים ומסמכים

הראל עילם 10:5503.05.11

מחלקת פשעי המחשב של משטרת קוריאה הדרומית פשטה הלילה (ג') על משרדי גוגל בדרום סיאול - כך דיווחה סוכנות הידיעות רויטרס. המשטרה המקומית החרימה מחשבים, כוננים קשיחים ומסמכים.

 

לפי החשד, פלטפורמת הפרסומות הסלולריות של גוגל, אדמוב, אספה מידע על מיקום משתמשי הסלולר

בצורה לא חוקית וללא אישור רשות התקשורת הקוריאנית (KCC). דובר גוגל אישר את דבר הפשיטה ואמר שהחברה משתפת פעולה עם המשטרה.

 

גוגל רכשה לפני כשנתיים את אדמוב, חברת פרסום הסלולר הגדולה בעולם, תמורת 750 מיליון דולר. הפלטפורמה של אדמוב מותקנת ברוב שירותי הסלולר הרשמיים של אנדרואיד, ובין השאר היא מציעה גם מציעה פרסומות מבוססות מיקום.

 

לפני כשבוע רגולטור התקשורת בסיאול הודיע על כוונתו לפתוח בחקירה דומה גם נגד אפל. לאחרונה נודע שמכשירי אפל מתעדים את מיקום המשתמשים ושומרים אותו גם על המחשבים האישיים שלהם. בתגובה ציינה אפל כי אין מדובר במעקב, והויספה כי תשיק בקרוב את עדכון מערכת ההפעלה iOS 4.3.3, שיכלול בין השאר גם אפשרות למחוק מהמכשיר את מאגר נתוני המיקום.

 

הפשיטה השנייה בתוך פחות משנה

 

זוהי הפעם השנייה תוך פחות משנה שבה משטרת קוריאה הדרומית פושטת על משרדי גוגל: באוגוסט 2010 חקרה המשטרה את גוגל בנוגע לפרשת סטריט-ויו, לאחר שהתגלה שכלי הרכב של גוגל - המסיירים ברחבי העולם על מנת לתעד רחובות דרך מצלמות פנורמיות - גם אספו מידע פרטי דרך רשתות Wi-Fi לא מאובטחות.

 

בינואר פרסמה רשות התקשורת הקוריאנית את תוצאות החקירה, שלפיהן גוגל אספה מידע על 600 אלף גולשים קוריאנים. בנוסף לקוריאה, גוגל גם נחקרה בנושא בארצות הברית, בריטניה, אוסטרליה, ספרד, צרפת, סינגפור, שוויץ וגרמניה. צרפת קנסה את גוגל ב-141 אלף אירו ואילו שר התקשורת האוסטרלי קרא לפרשה "פריצת הפרטיות הגדולה ביותר בהיסטוריה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x