$
אינטרנט

פריצת ענק: האקרים גנבו פרטים של 77 מיליון משתמשי סוני פלייסטיישן

סוני קוראת לשחקנים הנעזרים בשירותי הרשת שלה, הפעילים גם בארץ, להיזהר מהונאות ולבדוק חיובים בלתי מוכרים באשראי. הרשת מושבתת עד להודעה חדשה

יוסי גורביץ 10:2927.04.11

בסוני לא היו יכולים לחשוב על תרחיש גרוע יותר: מתקפת ההאקרים, שבעקבותיה שיתקה סוני את שירותי הרשת לשחקני פלייסטיישן החל מהשבוע שעבר, הובילה לאחת מגניבות המידע האישי הגדולות בהיסטוריה.

 

בהודעה רשמית בבלוג של פלייסטיישן אישרה אמש (ג') סוני כי ככל הנראה

נגנבו פרטיהם של 77 מיליון המשתמשים ברשת. המידע הרגיש כולל שמות, כתובות, שמות משתמש וסיסמאות, שאלות אבטחה, כתובות מייל ותאריכי לידה.

 

סוני התריעה כי קיים סיכון שגם פרטי כרטיסי האשראי של הלקוחות והיסטוריית הרכישה שלהם הגיעו לידי ההאקרים, וקראה להיזהר באופן מיוחד מהונאות פישינג, וכן לעבור על חיובי האשראי בחיפוש אחר חיובים בלתי מוכרים. עם זאת, החברה עדיין אינה יודעת מה הפורצים עשו עם מידע השחקנים שהגיע לידיהם, והאם הוא אכן נוצל לרעה. 

 

לדברי סוני, הרשת מוקפאת עד להודעה חדשה, והיא שכרה חברת אבטחה חיצונית בנסיון למנוע הישנות מקרים דומים. על פי ההערכות סוני מכניסה כחצי מיליארד דולר בשנה משירותי הרשת שהיא מספקת לשחקני הפלייסטיישן, הפעילים מחודש פברואר גם בישראל. לפי ההערכות, עשרות אלפי ישראלים רשומים ברשת.

 

סוני סובלת מהתקפות על רקע מאבקה עם ההאקר ג'ורג' הוץ, שפרץ את קונסולת הפלייסטיישן ואיפשר הרצת משחקים צרובים עליה. בעקבות המקרה, שהסתיים בפשרה, הודיע ארגון ההאקרים אנונימוס על מתקפה רחבת היקף נגד החברה ועובדיה. עם זאת, אנונימוס הכחיש כל מעורבות בפריצה הנוכחית.

 

החברה ספגה ביקורת בשל העובדה שעדכנה את לקוחותיה על המתרחש רק ימים לאחר הפריצה והשבתת הרשת. הסנאטור ריצ'רד בלומנתל מקונטיקט שלח מכתב מחאה חריף לסוני, ודרש הסברים. עד לבחירתו שימש בלומנתל כתובע הכללי של קונטיקט, ובין השאר ריכז את החקירה נגד גוגל בפרשת סטריט ויו.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x