$
הייטק והון סיכון

פרסום ראשון - אקזיט ליאיר גולדפינגר: פיקאפ נמכרת בכ-10 מיליון דולר

ב-Picapp של היזם אייל גורה, מושקעים גם לני רקנאטי וקרן כרמל. היא נמכרה לחברת Ybrant שתפיץ את המוצר שלה לעשרות אלפי אתרי תוכן בעולם

אסף גלעד 23:0106.04.11

אצבע הזהב של המשקיע הסדרתי יאיר גולדפינגר עושה זאת שוב. חברת פיקאפ (Picapp) בה השקיע נמכרה בימים האחרונים לידיה של Ybrant, חברת אינטרנט הודית-ישראלית. בין המשקיעים הנוספים בחברה לני רקאנטי וקרן ההון סיכון כרמל.

 

החברות סירבו למסור את פרטי העסקה, אך היא מוערכת

בכ-15-10 מיליון דולר לאחר שהושקעו בה סך הכל 3.2 מיליון דולר מאז סבב הגיוס שערכה בשנת 2008.

 

פיקאפ הוקמה על ידי היזם הסדרתי אייל גורה, מייסד חברת PicScout, והמשקיע הראשון בסטארט-אפ The Gifts Project. פיקאפ הוקמה כחברה המספקת לבלוגרים אפשרות להטמיע תמונות מקצועיות בחינם ולהתחלק בהכנסות מפרסומות עם בעלי הזכויות עליהם.

 

אלא שהמודל העסקי לא צלח, ולפני כשנה השיקה פיקאפ מוצר המתבסס גם הוא על תמונות: יישומון אינטרנט (Widget) המאפשר להקליק על תמונה באתר תוכן כלשהו, ולקבל בו בזמן תמונות הקשורות לאותה תמונה, ותכנים נוספים כגון כתבות נוספות או וידיאו קליפים. מוצר זה הפך במשך השנה לפופולרי והותקן בין השאר על גבי אתרים כמו Answers.com ו-BlogHer.

 

הרוכשת, Ybrant (שסניפה הישראלי הוקם על בסיס החברות אורידיאן וסיידור), תפיץ את המוצר של פיקאפ לעשרות אלפי אתרי תוכן (Publishers) בעולם. עובדי פיקאפ עברו בימים האחרונים למשרדי Ybrant בהרצליה פיתוח.

 

פיקאפ מצטרפת לסדרה של אקזיטים שנעשתה בשנה האחרונה על ידי בוגרי תכנית היזמים סם זל במרכז הבינתחומי. קדמו לה הסטארט-אפ וויביה ש"כלכליסט" חשף את דבר מכירתו בתחילת השבוע לקונדואיט, והסטארט-אפ לאבפיקסיז שנמכר בשנה שעברה לגוגל.

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x