$
פטנטים וקניין רוחני

חסכו 625 מיליון דולר: שופט פדרלי פסק לטובת אפל בתביעת פטנטים

השופט לאונרד דיוויס הפך את החלטת חבר המושבעים בפרשת Mirror Worlds, שטענה כי מוצרי אפל מפרים פטנטים השייכים לה בתחום הצגת המידע

יוסי גורביץ 11:0005.04.11
שופט פדרלי בטקסס הפך אתמול (ב') את פסק הדין בתביעתה של חברת Mirror Worlds נגד אפל, וקבע כי אפל לא הפרה את הפטנטים שלה וכי איננה נדרשת לשלם לה 625 מיליון דולר - כך דיווחה סוכנות הידיעות בלומברג.

 

באוקטובר האחרון פסק חבר מושבעים כי אפל הפרה שלושה פטנטים של

מירור, וכי בשל כך עליה לשלם את הסכום הרביעי בגודלו בהיסטוריה של הפרות זכויות היוצרים. התביעה התמקדה בשלושה פיצ'רים שהפעילה אפל במחשבי המק שלה: Spotlight, שמאפשר חיפושים בדיסק הקשיח; Cover Flow, שמאפשר דפדוף בכיסויי האלבומים באייטיונז; ו-Time Machine, ששומר אוטומטית העתקים של קבצים לדיסק הקשיח.

 

לטענת Mirror Worlds, הפעלת כל השלושה מהווה שימוש ללא היתר בפטנטים שלה בתחום הצגת המידע, וכי ההפרה מתבצעת במחשבי המק, בנגן המוזיקה אייפוד ובסמארטפון אייפון. אפל טענה בתגובה כי הפטנטים של מירור אינם בתוקף, כי לא הפרה אותם, וכי הקנס שדורשת מירור חריג ביחס לתשלומים שנהגה החברה לגבות עבור הפטנטים שלה.

 

לדברי השופט הפדרלי לאונרד דיוויס, שהפך את החלטת חבר המושבעים, "מירור וורלדס ציירה לחבר המושבעים תמונה נאה, אך לא הצליחה ליצוק יסודות איתנים הנדרשים לתמיכה ביסודות חשובים שהיה עליה להעמיד, על פי דרישות החוק". הוא אמנם דחה את הטענה כי אפל הפרה את הפטנטים של מירור, אך קבע כי הפטנטים תקפים. עם זאת הוא אימץ את טענתה של אפל, שעל פיה הפיצויים שנדרשה לשלם היו מוגזמים, אפילו בהנחה שהיתה מפרה את הפטנטים.

 

אפל מסרה כי אין בכוונתה להגיב, ותגובת עורכי דינה של מירור לא התקבלה עד מועד פרסום הידיעה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x