$
סטארט-אפים והון סיכון

הקרן החדשה של בסמר תשקיע 100 מיליון דולר בחברות ישראליות

בסמר גייסה במהלך סוף השבוע את הקרן החדשה, בסך 1.6 מיליארד דולר. תשקיע בסטארט-אפים בעולם באמצעות סניפיה בארה"ב, הודו וישראל

אסף גלעד 14:3203.04.11

קרן ההון סיכון בסמר (Bessemer), הפעילה בהשקעות הייטק בישראל, גייסה במהלך סוף השבוע קרן חדשה בסך 1.6 מיליארד דולר - כפי שדווח בתחילת החודש. אדם פישר, השותף הישראלי של הקרן, מעריך כי הקרן תשקיע כ 100 מיליון דולר בחברות ישראליות במהלך ארבע השנים הקרובות.

 

הקרן

תשקיע בשלבים מוקדמים ומאוחרים בסבבי גיוס של חברות סטארט-אפ בכל העולם באמצעות סניפיה בארה"ב, הודו וישראל. על פי "הניו יורק טיימס", תעביר הקרן רבע מהשקעותיה להודו. הקרן מיועדת להשקעות בחברות סטארט-אפ בשלבים שונים. זוהי הקרן השמינית של בסמר, והגדולה ביותר שגייסה עד כה.

 

את הקרן האחרונה שלה גייסה בסמר בשנת 2007, והרחיבה אותה לסך של 1.35 מיליארד דולר שנתיים לאחר מכן. פישר הוביל לאחרונה מספר השקעות בחברות סטארט-אפ כגון אינטוסל, וויקס וסיאנו. "יזם הבית" של הקרן הוא היזם הסדרתי ליעד אגמון, והיא תתמוך בהקמת המיזם הבא שלו.

 

בסמר משקיעה בישראל מאז שנות התשעים: בין האקזיטים השונים שרשומים על שמה בישראל ניתן לציין את הנפקת מלאנוקס, ואת מכירת סאיוטה וסטורווייז. היא השקיעה בארץ בעיקר בחברות בסבבי גיוס A ו-B, בני מיליוני דולרים בודדים ומעלה. בעולם מוכרת בסמר בזכות השקעותיה ברשת החברתית העסקית Linkedin.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x