שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משחקים

לשחק בכסף

מצעד המשחקים הנמכרים בכל הזמנים מציג, לצד משחקי המשך חסרי ייחוד, גם סיבות לאופטימיות: השוק חי ובועט, והופך למגוון יותר

אבנר קשתן 11:3302.04.11

אם מסתכלים על רשימת המשחקים המצליחים ביותר בכל הזמנים, שפרסמה לאחרונה חברת המחקר NPD, אי אפשר שלא לחוש אכזבה מהתעשייה ומהחיבה שלה לעשיית כסף קל.

 

משחקי ההמשך - 2 Modern Warfare, גיטר הירו 3 ו-GTA 4 - כולם מככבים ברשימה, המעידה בעיקר על חוסר המקוריות וחוסר היצירתיות של חברות המשחקים. אבל אם בוחנים את הנתונים לעומק, אפשר להגיע לכמה מסקנות אחרות, אופטימיות דווקא.

 

המסקנה הראשונה היא ששוק המשחקים חי, קיים ובועט. בניגוד לאינספור נבואות החורבן על כך שהפיראטיות הורגת את התעשייה, הצליח Call of Duty: Black Ops למכור כמעט 14 מיליון עותקים בארצות הברית תוך פחות מחצי שנה - יותר מכל משחק מאז 1995. השוק ממשיך לגדול, גיימרים צעירים שומרים על התחביב גם בגילאים מבוגרים יותר, והתעשייה רחוקה מקריסה.

 

 

המסקנה השנייה היא שההגדרה של גיימר השתנתה מהותית בשנים האחרונות. בעשירייה הפותחת של המשחקים המצליחים, בין אם מסתכלים על דירוג המכירות או על דירוג ההכנסות, נמצאים משחק המוזיקה גיטר הירו, משחק הכושר Wii Fit ומשחק החברה Wii Play. במקביל למצעד הבלתי פוסק של המשכונים חסרי ייחוד, השוק גם הולך ומתפתח, מתרחב לגבולות חדשים ועושה את הגיימינג למשהו הרבה יותר מגוון, מעניין ואוניברסלי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x