$
אינטרנט

ראש בראש מול אפל: אנדרואיד תאפשר תשלומים בתוך אפליקציות

גוגל הודיעה כי מעתה ניתן יהיה לשלם בתוך אפליקציות המיועדות למערכת ההפעלה הסלולרית שלה - תחום שעד כה נשלט בידי המתחרה הגדולה. בדומה לאפל, היא דורשת מהמפתחים עמלה של 30% על כל רכישה כזאת

יוסי גורביץ 10:0530.03.11

גוגל הודיעה הלילה (ד') כי מעתה אפשר יהיה לבצע תשלומים בתוך אפליקציות (In-App Purchase) גם במכשירי אנדרואיד, בדומה לאייפון והאייפד של אפל. לדברי גוגל שורה של אפליקציות כאלה, רובן המוחלט אפליקציות משחקים, כבר קיימות באנדרואיד מרקט. 

 

תשלומים מסוג זה מאפשרים למשתמש לרכוש תוכן ישירות מהאפליקציה, ללא צורך לצאת ממנה ולגלוש לאתר אחר. יש לכך מספר שימושים, שהעיקריים בהם הינם רכישת מוצרים וירטואליים בתוך משחקים, ורכישת תוכן כמו ספרים או גליונות של מגזינים. עד ההודעה של גוגל, אפל שלטה בתחום ללא עוררין.

 

אפל עדיין מובילה על פני גוגל במספר האפליקציות בתשלום: מערכת התשלומים של אנדרואיד נחשבת לפחות יעילה מזו של iOS, ובניגוד לאפל, גוגל אינה דורשת מהמשתמשים ליצור קישור בין הסמארטפון שלהם ובין כרטיס האשראי שלהם עם הפעלת המכשיר.

 

תשלומים בתוך אפליקציות באנדרואיד. גם גוגל דורשת 30% תשלומים בתוך אפליקציות באנדרואיד. גם גוגל דורשת 30% צילום מסך: bp.blogspot.com

 

כמו אפל, גוגל דורשת עמלה של 30% על כל רכישה שמתבצעת בתוך אפליקציה, אך עד כה היא לא איימה לאסור על אפליקציות שמפנות את המשתמש לאתר אחר שבו תתבצע הרכישה.

 

בתוך כך, הודיעה אמש מוזילה כי היא הוציאה את גרסת פיירפוקס 4 למכשירי אנדרואיד, והגרסה זמינה כעת להורדה מהמרקט. כמו כן הוציאה מוזילה גרסה של פיירפוקס 4 למכשירי מיימו, מערכת ההפעלה בקוד פתוח של נוקיה.

 

על פי ההערכות של חברת המעקב IDC, נתח השוק של אנדרואיד - שגדל פי 9 בשנת 2010 - צפוי להמשיך ולצמוח על חשבונם של מכשירים אחרים, במיוחד בהתחשב בכך שמכשירים אנדרואיד זולים יוצאים לשוק.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x