• תפריט
התעשייה

הצעת המחיר הגבוהה ביותר לפטנטים של מודו: מחצית מהחוב לדיסקונט

חברת הסלולר של דב מורן, הנמצאת בכינוס נכסים, קיבלה עד כה שמונה הצעות לרכישת הפטנטים שלה, כשהגבוהה בהן עומדת על 7 מיליון שקל

אסף גלעד 12:3027.03.11

כונסת הנכסים של מודו מטעם בנק דיסקונט, עו"ד חנית נוב, קיבלה עד כה שמונה הצעות לרכישת הפטנטים של מודו, חברת הסלולר של דב מורן, שעברה להליך כינוס לאחר שפיטרה את עובדיה ונאלצה לבטל את הנפקתה בבורסה בת"א.

 

ההצעה הגבוהה ביותר שהתקבלה, וטרם אושרה על ידי בית המשפט,

עומדת על 7 מיליון שקל, שהתקבלה מחברה אמריקאית אלמונית, המיוצגת על ידי עו"ד דוד תדמור. היא הוגשה לאחר שכבר סוכם על שתי הצעות מחיר מובילות, מצד חברת קינגסטון הבריטית (5 מיליון שקל) ובליסטור (4.7 מיליון). מורן עצמו היה מהראשונים שהציעו לרכוש את הפטנטים, והגיש הצעה בסך של 2.5 מיליון שקל, אך היא לא התקבלה.

 

עם זאת, חובה של מודו לבנק דיסקונט ולעובדים גבוה הרבה יותר מהצעות אלה, ועומד על 14.3 מיליון שקל. החוב לעובדי מודו, בגין משכורות ופיצויים שלא הועברו, עומד על 3 מיליון שקל. בנוסף אחד המשקיעים בחברה, דיוויד סאן מקינגסטון, טוען גם הוא שמודו חייבת לו 5 מיליון דולר על הלוואה שנתן לה בעבר.

 

במודו הושקעו 123.5 מיליון דולר בהשקעות אקוויטי שאותה מודו איננה חייבת להחזיר למשקיעים. בין המשקיעים שאיבדו את ההון שהשקיעו: עידן עופר, דניאל רקנאטי, הקרנות גריילוק וג'נסיס ודב מורן עצמו.

 

נוסף על הסכום שייאסף ממכירת הפטנטים, לזכות קופת החברה עומדים 1.5 מיליון שקל ממכירת ציוד מחשבים, תוכנות ושרתים, ועוד שני מיליון שקל על גביית כספים שביצעה עו"ד נוב מחייבים לחברה. 60 אלף מכשירים מתוצרת החברה ממתינים למכירה במזרח אסיה ובאירופה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x