• תפריט
חדשות טכנולוגיה

האפליקציה הישראלית שתעזור לכם לארגן את פייסבוק

Fellowup, שהוקמה על ידי שני ישראלים המתגוררים בעמק הסיליקון, מאפשרת לאגד ולארגן את הרשתות החברתיות שלכם, לחפש מידע ולסנכרן את כל אנשי הקשר למקום אחד

אסף גלעד 17:0123.03.11
השימוש ברשתות החברתיות הפך בשנים האחרונות להרגל יומיומי, וכמות המידע האצורה בו הולכת וגדלה בקצב מסחרר. Fellowup, חברת סטארט-אפ צעירה מעמק הסיליקון, משיקה השבוע אפליקציה חדשה שמבקשת לעשות סדר בעולם הזה, וליצור קצת שכל בין בליל הפוסטים, הפידים והחברים החדשים המתווספים מדי פעם.
אפליקציית Fellowup לאייפון - מסך ראשי אפליקציית Fellowup לאייפון - מסך ראשי

 

את Fellowup הקים תומר כהן, ישראלי המתגורר בעמק הסיליקון, שהתמחה במסגרת לימודיו בסטנפורד בתחום הרשתות, יחד עם רן כהן, מייסד משותף. "התחום ריתק אותי", מספר תומר ל"כלכליסט". "בתור משתמש ברשתות החברתיות, לא ראיתי עד עכשיו יישומים שעוזרים לנו לארגן את המידע ברשתות שלנו, שהוא מידע יקר מאוד ובעל שימושיות גדולה יותר ממה שאנחנו חושבים. השימוש ברשתות החברתיות מעודד אותנו להגדיל את הרשת החברתית שלנו, אבל לא לתחזק את הרשת הקיימת. בכדי לשמר את הקשרים היותר מרוחקים שלנו עלינו ללמוד לתחזק אותם".

 

Fellowup היא למעשה אתר אינטרנט ואפליקציית אייפון (בקרוב גם תצא גרסה לאנדרואיד ולבלקברי) שמארגנים את המידע של החברים ברשתות החברתיות פייסבוק, לינקדאין ו-Google Contacts, ובעתיד גם טוויטר, MySpace ועוד. כך למשל, ניתן לחפש מידע על חבר מסוים, ולקבל סיכום של כל המידע הרלוונטי עליו מכל הרשתות החברתיות בהן הוא נמצא. כמו כן, ניתן לקבל התראות על אירועים חשובים או שינויי סטטוס מכל תחומי החיים של החברים כמו למשל: מתי חבר מסוים החל לעבוד במקום עבודה חדש, מתי חל יום ההולדת שלו או אפילו מתי הוא מתחתן. לאחר פגישה בה מחליפים כרטיסי ביקור ניתן לצלם את הכרטיס, לסנכרן את הפרטים הללו מיידית עם המידע ברשתות החברתיות. כמו כן, ניתן אפילו לבצע שאילתות על כלל החברים ברשת. כך, לדוגמא, ניתן לחפש את כל החברים שהם מעל גיל 30 ושמתגוררים בניו יורק בכל הרשתות החברתיות שלכם.

 

כרגע בבטא סגורה; גולשי "כלכליסט" מוזמנים להתנסות

 

מתוך האפליקציה מתוך האפליקציה
"ישנו חוק בתחום הרשתות החברתיות שקובע שכל אדם מסוגל לתקשר עם מקסימום של 150 איש ברשת החברתית שלו, הפיזית או הוירטואלית", אומר כהן. "שאר החברים ברשת האישית פשוט לא קיימים עבורו, למרות שלמעשה הם נמצאים במרחק של קליק. אלא שדווקא אותם קשרים חברתיים רופפים הם אלה שמסייעים לנו בסופו של דבר, על פי כל המחקרים בתחום, למצוא עבודה חדשה או להכיר אנשי מפתח חשובים. לכן עבודה של תחזוק כלל הרשת החברתית האישית חשובה לא פחות מהגדלתה או משמירה על הקשר עם החברים הקרובים לנו".

 

Fellowup משתפת פעולה כיום עם חברות אינטרנט מובילות המספקות פלטפורמות לניהול מידע וקשרים אישיים, ובקרוב תחשוף את שמותיהן של החברות. החברה השיקה בימים האחרונים בארה"ב גרסת פיילוט (בטא) לאייפון למחשב האישי אליה נרשמו כ 1500 איש. גולשי אתר "כלכליסט" מוזמנים להנות באופן בלעדי מהשקה ראשונה בישראל של האפליקציה באמצעות הקישור הבא:

fellowup.com/calcalist

בטל שלח
    לכל התגובות
    x