$
Play
Play

Play פורים: מתחפשים למחשב שלכם, עשר שנים אחורה

ערכות נושא לחלונות 98, סקינים לווינאמפ, אתרים בגאוסיטיז, שיחות ארוכות ב-mIRC ובקומיק צ'אט - והמון המון "חברים". לכבוד החג המדור חוזר בגדול אל עולם האינטרנט של תחילת העשור הקודם, ומגלה שחלק ממנו עדיין בסביבה

שי רינגל 20:0420.03.11

 

זוכרים את שנת 2000? השנה שבה כל שם של חברה, מותג או תוכנה הסתיים ב-2000? ונתב"ג 2000 עוד לא היה קיים? היום פליי יחזור הישר לימים שבהם כולנו התרגשנו מהמילניום החדש, של לפני 10 ו-11 שנים. השתמשנו בחלונות 98, הלבשנו סקינים מכוערים על הווינאמפ, דיברנו ב-ICQ וב-mIRC, ואף אחד לא הצליח להוציא אותנו מהבית בגלל שלא יכולנו להפסיק לשחק בדיאבלו 2.

 

אז תכוונו שעונים, האינטרנט שלכם עומד להגיע לתחילת העשור הקודם. מזג האוויר נעים אבל עדיין מומלץ לקחת איתכם משקפי שמש, אתם עומדים להיתקל בהמון אנימציות גיף זזות. את הכתבה מומלץ לראות בדפדפן נטסקייפ 2.0, ברזולוציה של 364x248, ועם הסרטון הזה ברקע.

 

 

הארכיון של האינטרנט

 

הכירו את בית אריאלה של הרשת: באתר הבא תמצאו את ההיסטוריה של האינטרנט. אולי האתר שהקמתם כשהייתם בתיכון, שעסק בקלפי פוקימון, עדיין מסתובב לו בספריה הציבורית?

 

כתבנו כאן על הבלוג של אוליה ודרגן, שמחטטים בקובץ שמכיל בתוכו את כל אתרי הגאוסיטיס לפני שיאהו סגרה את האתר. לכבוד החזרה לסביבות שנת 2000, שווה לחזור שוב לאתר שבאמצעותו בנינו את האינטרנט.

 

גם באינטרנט הישראלי המצב היה די שונה בשנת 2000. וואלה כבר היה בסביבה, אבל נראה קצת שונה מאשר היום. והיה גם את נטקינג, מלך האינטרנט של תחילת העשור הקודם. נטקינג היה כל כך פופולרי שהיו לו פרסומות בטלוויזיה! פרסומות לאתר אינטרנט, בטלוויזיה! שנה אחר כך הוא יסגור את הבסטה.

 

"כלכליסט", לעומת זאת, עוד לא היה קיים בשנת 2000, וזה די מזל, כי הוא בטח היה נראה ככה (נעשה באמצעות הכלי הבא).

 

"כלכליסט" במנהרת הזמן "כלכליסט" במנהרת הזמן צילום מסך: wonder-tonic.com

 

הווינאמפ שלכם מכוער

 

זוכרים שהדבר הכי מגניב היה לשמוע אופספרינג בווינאמפ שלכם, עם הסקין המגניב שהוקדש כולו לסדרה הפופולרית "חברים"? כאן תוכלו להוריד את הנגן הכי פופולרי של שנת 2000 ולהחליף לו את הסקין למשהו שיראה לכל החברים שלכם עד כמה אתם מגניבים. את הסקין של חברים, עם הפרצוף הסקסי של רוז גלר, תמצאו כאן.

 

סקין של חברים! סקין של חברים! צילום מסך: winamp.com

 

אנחנו צריכים לדבר

 

אז מה היו דרכי ההתקשרות המועדפות עליכם בשנת 2000? יש סיכוי לא רע שהשתמשתם ב-mIrc, התוכנה שפתחה עבור מיליוני אנשים חדרים וחדרי חדרים, כאלה סודיים וכאלה המוניים יותר, שבהם היה אפשר עם כל העולם. כאן תוכלו להוריד את מירק אם אתם מתגעגעים או שמשעמם לכם. אבל גלישה במירק לעולם אינה שלמה בלי כמה סקריפטים טובים!

 

אולי השתמשתם דווקא בקומיק צ'אט? התוכנה שהגיע עם חלונות הפכה את הצ'אטים לספר קומיקס יפה. מיקרוסופט אמנם סגרה את השרתים של קומיק צ'אט, אבל עדיין אפשר להוריד אותה להתחבר דרכה לשרתי IRC או לשרתים ייעודיים. 

 

קומיק צ'אט קומיק צ'אט צילום מסך: kurlander.net

 

מערכת הפעלה עם פלוסים

 

אם היתה לכם חלונות 98, וכנראה שהיתה לכם, אולי התקנתם עליו אחת התוכנות האהובות של התקופה - Windows plus 98. אז איזו ערכת נושא היתה לכם? טיול? מסתורין? אולי הורדתם את אחד מערכות הנושא הרבות שהסתובבו ברשת?

 

אם יש לכן עדיין חלונות XP, אתם יכולים להוריד את פלאס כאן, או ללכת על פלאס לילדים, שכלל גם תוכנה פרימיטיבית אך מקסימה ליצירת מוזיקה. רוצים בכל זאת את ערכות הנושא של 98 ויש לכם חלונות 7? הנה הפתרון.

 

מי שרוצה להוריד ערכות נושא שונות, יכול לקפוץ לביקור באתר הזה. אבל בינינו, אנחנו יודעים שאתם רוצים ערכת נושא של חברים, שתהפוך את העכבר שלכם לפרצוף של רוס גלר.

 

עוד קצת חברים עוד קצת חברים צילום מסך: angelfire.com

 

שומר מסך

 

לפני שאמנון לוי תפס את השם הטרנדי כל כך, שומרי מסך היו להיט היסטרי, ואחד מהם אפילו הצליח לקדם סדרה אמריקאית איומה למדי (לא, לא חברים).

 

 

אז נכון, שומרי המסך לא היו בדיוק מופת של איפוק עיצובי וטעם משובח, אבל לרוב ראינו אותם יותר מאשר את הדסקטופ שלנו. Cnet, אתר שהוא בעצמו דינוזאור רשת, עדיין אוסף שומרי מסך להנאתכם. וכאן, איך לא, תוכלו למצוא את אוסף שומרי המסך של חברים.

 

ורגע לפני שחוזרים להווה - הבטחנו אנימציות גיף ואנחנו מקיימים. יחי רוס גלר!

 

תודו שהתגעגעתם תודו שהתגעגעתם צילום מסך: gifs.2itb.com
בטל שלח
    לכל התגובות
    x