שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
אינטרנט

איגוד האינטרנט: "הצו לחסימת אתרי הימורים יפגע אנושות בחופש הביטוי"

"המחשבה שהמשטרה היא זו שקובעת מהו ביטוי מוגן היא פשוט מצמררת", מסר האיגוד בדיון בבית המשפט בנוגע לצו שהוציאה המשטרה

עומר כביר 13:4517.03.11
נמשך המאבק נגד חסימת אתרי ההימורים: בדיון שנערך אתמול (ד') בנושא בבית המשפט טען איגוד האינטרנט הישראלי כי הצו שהוציאה המשטרה, ואשר חייב את ספקיות האינטרנט לחסום את הגישה למספר מצומצם של אתרי הימורים, "יפגע אנושות בחופש הביטוי והמידע, ויפתח פתח עתידי למשטרה לפעול באופן
דומה במקרים אחרים".

 

באוגוסט שעבר החלו ספקיות האינטרנט הישראליות לחסום את אתרי ההימורים Victor Chandler ו-Stan James, בעקבות צו משטרתי. לטענת הפרקליטות, הסמכות להוצאת הצו מעוגנת בסעיף 229 לחוק העונשין, המתיר למפקד משטרה "להורות על סגירתו של מקום משחקים אסורים". אף ספקית מהן לא הביעה התנגדות של ממש לחסימה, פרט ל-012 סמייל שהודיעה תחילה שבכוונתה לעתור נגד ההחלטה, אך בסופו של דבר לא עשתה כן.

 

באוקטובר עתר איגוד האינטרנט נגד ההחלטה ודרש לבטל את הצו, בטענה שהוא פוגע בזכויות יסוד כמו חופש הביטוי וחופש המידע. בדיון בעתירה טען בא כוחו של האיגוד, עו"ד חיים רביה, כי הצו לא מופנה נגד האתרים החשודים, אלא כלפי הציבור הישראלי בכללו.

 

"בימים שבהם רשתות חברתיות מניעות מהפכות של המונים בעולם, המחשבה שהמשטרה היא זו שקובעת מהו ביטוי מוגן היא פשוט מצמררת", אמר רביה לפי הודעה לעיתונות מטעם איגוד האינטרנט. האיגוד ציין שאם היתה המשטרה מגישה אישום פלילי נגד האתרים, לא היתה מוגשת העתירה.

 

הפרקליטות טענה בתגובה כי הימורים באינטרנט איננם בגדר "ביטוי", וכי לא מדובר באינטרסים מתנגשים כלשהם או בשיח של זכויות, אלא במניעת עבירה פלילית. בתום הדיון קבע בית המשפט קבע מועד להגשת סיכומי הצדדים, שלאחריהם יימסר פסק דין.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x